بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

ایمیل مارکتینگ از نگاهی دیگر

06 دی
1395

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ همچنان یکی از پرقدرت ترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال است.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ، یکی از نخستین روش های بازاریابی دیجیتال است که در آن به کمک سیستم ارسال ایمیل، اطلاعاتی درباره خدمات و یا محصولات تولیدی خود به مخاطبان می‌دهیم.

هر شیوه و روش بازاریابی دیجیتال مزایای خاص خود را دارد، آیا تا به حال بطور اصولی به بررسی اصلی ترین روش بازاریابی دیجیتال  پرداخته اید؟

آیا ایمیل مارکتینگ برای تجارت و کار ما مفید واقع می شود؟

برای ایجاد ایمیل مارکتینگ موثر موارد زیر را با دقت مرور کنید.

۱– تهیه لیست ایمیل های مخاطبان با شیوه درست:

دنبال ایمیل افرادی باشید که واقعا مشتاق این هستند که از سرویس های شما اطلاعات بیشتری داشته باشند، دنبال آدرس ایمیل افرادی باشید که ذوق سلیقه آنها به مشتریان شما نزدیک باشد، و فراموش نکنید که داشتن یک لیست بلند برای ایمیل مارکتینگ لزوما باعث موفقیت نشده و چه بسا باعث اسپم می شود. در جمع آوری ایمیل ها باید از ورود افراد غیر مرتبط با تجارت شما خودداری شود. از بازدید کننده های خود با دادن لینک دانلود رایگان یک فایل آموزشی ایمیل بگیرید، و یا از لیست ایمیل های خبرنامه استفاده کنید.

۲عدم ارسال هرزنامه

با برنامه زمانی مناسب و عناوین مرتبط ایمیل ارسال کنید. گاهی ارسال ایمیل بی فایده خواهد بود. زمان بندی مناسب باعث ایجاد نظم فکری در مورد شما برای مخاطبان می گردد و کار شما را جدی تر و با کلاس تر جلوه می دهد.

۳محتوای ارزشمند :

حتما این جمله مشهور از آقای بیل گیتس را در مورد محتوا  شنیده‌اید: محتوا پادشاه است!” بایستی برای تولید محتوا تجاری خود برنامه داشته باشید.

۴لیست را بروز نگه دارید:

لیست ایمیل مارکتینگ خود را مدام چک کنید و بررسی کنید کدام کاربر ها فعال نیستند برای آنها برنامه ریزی کنید و آن هایی که کاملا غیر فعال هستند را حذف کنید و جای آنها را با ایمیل های جدید پر کنید.

 

برخی از مزایای ایمیل مارکتینگ :

هزینه: چه خود شما شخصا ایمیل مارکتینگ انجام دهید و چه آن را به شرکتی دیگر بسپارید در هر صورت هزینه های بالایی را پرداخت نخواهید کرد.

ضریب موفقیت بالااگر همه چیز را اصولی انجام داده باشید نتایج ایمیل مارکتینگ شما را متعجب خواهد کرد.

انعطاف در برنامه ریزی: پلت فورم‌های مختلف در ایمیل مارکتینگ اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که شما با توجه به آنها می توانید بسیار بهتر برنامه ریزی کنید و اهداف تبلیغات خود را پیش ببرید.

تبدیل مخاطب به مشتری: مخاطبانی که در لیست ایمیل مارکتینگ شما قرار دارند با دیدن موضوع ایمیل شما این سوال برایشان مطرح می شود: در این ایمیل چه منفعتی برای من وجود دارد؟

باید بتوانید برای این سوال، جوابی داشته باشید که در همان ابتدا مخاطب آن را دریافت کند، و انگیزه لازم برای استفاده از خدمات شما در او ایجاد شود.

تداوم ارتباط و فروش: افزایش ارتباط موثر یک کسب‌وکار با مشتری‌های حال  و قدیمی با ایمیل مارکتینگ آسان بوده، و کافیست شما نسبت به نیاز های مخاطبان خود آگاهی داشته باشید.

تبلیغ برای همکاران : شما می توانیدبرای شرکت ها و همکارانی که با آنها شراکت دارید،تبلیغ کنید و با ارائه ی محتوایی مناسب، در سود آن ها شریک شوید.البته فراموش نکنید که بایستی اصل انتخاب مخاطبان را، رعایت کنید.

 

 

admin
نویسنده

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *