بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

اینستاگرام غذاهای رستوران شما را بازاریابی می کند

12 آذر
1396

 

  امروزه اینستاگرام با ارائه ی تصاویر متعدد دنیای تازه ای را برای بازاریابی رستوران ها ایجاد می کند.تا آن حد که ارائه ی یک تصویر در اینستاگرام برابر با 1000 کلمه ای است که از آن برای نوشتن مطالب خود استفاده می کنیم. در این مقاله می خواهیم در این رابطه که اینستاگرام چگونه با ارائه ی تصاویر متعدد با مشتریان شما صحبت می کند، بپردازیم.

خوب حالا نوبت آن است تا با این مقدمه وارد چهار ضلعی رستوران خود شویم و حقایق غذاهای شما را با تصاویر متعددی که از طریق اینستاگرام ارائه می شود، آشکار کنیم.

yot

 

اولین نکته جالبی که می توان گفت وجود هشتگ هایی است که به صورت نامحدود از آن می توان در رسانه های اجتماعی آنلاین استفاده کرد و از این طریق به بازاریابی انواع غذاهایی که در رستوران شما وجود دارد، پرداخت. وجود این هشتگ ها در کنار تصاویر متنوعی که از غذاهای شما ارائه می شود مشتری را به سمت رستوران شما هدایت می کند. یعنی جایی که شما با این روش می خواهید غذاهای خود را برای آن ها بازاریابی کنید بدین ترتیب با انجام این کار ارتباطی را بین غذاهای خود و رسانه های اجتماعی برقرار کنید و افراد زیادی را ترغیب نمایید تا تصاویر غذاهای رستوران شما را به اشتراک بگذارند می توان گفت :

اینستاگرام روشی است که با استفاده از آن می توان به تبلیغات رایگان غذاهای ارائه شده در رستوران خود بپردازید.

اینستاگرام یک شبکه ی اجتماعی است که درای قابلیت عکس برداری در بین 130 کاربر فعال در هرماه می باشد که میزان آپلود عکس های آن به بیش از 45 میلیون در روز می رسد. بنابراین شما هم می توانید با ایجاد یک حساب کاربری برای رستوران خود نه تنها تصاویر جذاب غذاهای رستوران خود را ارائه کنید بلکه یک فضایی برای تعامل با مشتریان بالفعل و بالقوه ی خود نیز داشته باشید و از این تبلیغات رایگان برای جذب مشتریان خود استفاده نمایید.

پیشنهاد می کنیم برای رسیدن به بازاریابی بهتر غذاهای خود از طریق اینستاگرام مطالب زیر را برای شروع مطالعه کنید: از آنجایی که اینستاگرام دارای قابلیت جستجو است و با استفاده از آن می توان به اشتراک گذاری تصاویر مختلف پرداخت، پس اجازه دهید تا با استفاده از آن به شما کمک کنیم تا راحت تر شناخته شوید. برای انجام این کار کافیست تا با روش زیر دیگران شما را جستجو کنند پس:

اجازه دهید دیگران شما را پیدا کنند

برای اینکه دیگران شما را به راحتی جستجو کنند باید یک نام کاربری Instagram را که به آسانی قابل شناسایی باشد، انتخاب کنید و از کلمات کلیدی در پروفایل خود استفاده کنید که با کسب و کار شما مرتبط است این به افزایش نتایج جستجو کمک خواهد کرد.سعی کنید هشتگ هایی که در پست های خود استفاده می کنید متناسب با فعالیتی باشد که انجام می دهید البته با رعایت این نکته که نباید آن ها را بیش از حد استفاده کرد.این هشتگ ها می تواند شامل: نام رستوران،نام تجاری و یا نام نوشیدنی و یا غذاهایی باشد که در رستوران شما ارائه می شود، بنابراین با انجام این کار می توانید به کاربران خود بگویید ما اینجا هستیم!! و از آنها می خواهید تا ازخدمات شما استفاده کنند و طعم یک غذای خوب را با شما تجربه کنند.

کمتر از 140 کارکتر در توییتر زیر عنوان داشته باشید

 

تعداد کلمات کلیدی زیر عنوان را کمتر از 140 کارکتر انتخاب کنید بنابراین، اگر زیرعنوان از این مقدار طولانی تر شود و زمانی که شخصی تصاویر خود را در توییتر به اشتراک بگذارد ارتباط با تصاویر شما قطع خواهد شد.

اینستاگرام را با سایر رسانه های اجتماعی ادغام کنید

 

رستوران - اینستاگرام

اینستاگرام را با تمام حسابهای رسانه اجتماعی خود ترکیب کنید، زیرا امکان دارد کاربران، شما را در Instagram دنبال نکنند و به جای آن دنبال کنندگان شما در فیس بوک و یا توییتر باشند. این موضوع به شما کمک خواهد کرد تا تصاویر خود را در همه ی شبکه های اجتماعی جهت افزایش بازدید کنندکان خود به اشتراک بگذارید.

از ویژگی های جدید اینستاگرام استفاده کنید

حتی اگر جادوگر کد HTML هم نباشید، با استفاده از ویژگی های جدیدی که در اینستاگرام وجود دارد می توانید کد عکس هایی که در اینستاگرام وجود دارد را در وب سایت و یا وبلاگ خود کپی کنید.

از هشتگ ها استفاده کنید

شما می توانید نام حساب کاربری اینستاگرام و توییتر خود را بر روی منوی رستوران خود قرار دهید و بدین ترتیب کاربران با دیدن منو نام کاربری شما را خواهند دید و از آن برای برچسب گذاری در پست های غذاهای خود استفاده می کنند به خاطر داشته باشید برای هر گونه بازاریابی که در رسانه های اجتماعی انجام می دهید اولین چیزی که باید به آن فکر کنید مشتری است و تنها استفاده از هشتگ های متعدد بدون در نظر گرفتن مشتری کار بی فایده ای خواهد بود.

3. با طرفدارانتان تعامل داشته باشید و به آنها پاداش دهید.

سعی کنید ارتباط مداومی با مشتریان خود داشته باشید و برای آنها پاداش های ویژه ای در نظر بگیرید به عنوان مثال از مشتری بخواهید عکس های منتشر شده از غذای رستوران شما را برای دیگران به اشتراک بگذارد و هر فردی که به میزان بیشتری این کار را انجام داد پاداش خواهد گرفت روش خوبی است تا با آن به مشتریان بیشتری دست یابید.

از مشتریان خود سوال بپرسید

می توانید سوالی را از غذاهای خود درباره ی طعم هایی که ارائه می کنید، بپرسید . این موضوع به مشتریان شما کمک خواهد کرد تا آن ها طعم جدید را حدس بزنند و به دنبال پاسخی مناسب برای آن باشند آنها با ثبت نام در این روش احساس می کنند که برای پیگیری پاسخ تا انتهای مسابقه باید با شما همراه باشند.

مشتریان را تشویق کنید تا عکس های شما را به اشتراک بگذارند

مشتریان خود را تشویق کنید تا عکس های شما را به اشتراک بگذارند. برچسب رستوران خود را اضافه کنید و از دنبال کنندگان خود بخواهید یک تصویر نمادین از شهری که رستوران شما در آن واقع شده است را با نام کسب و کار شما ارسال کنند. با یک کارت هدیه مانند یک وعده غذایی رایگان و یا یک پاداش مشابه برندگان خود را غافلگیر کنید.

پاداش اشتراک گذاری مشتریان

کاربران اینستاگرامی را دنبال کنید آنهایی که بیشتر از 300 دنبال کننده دارند. آن ها را تشویق کنید تا عکسی را که رستوران شما را نشان می دهد ذکر کنند (مانند هشتگ و یا هر چیزی که نام رستوران شما را فریاد می زند) و سپس با یک چیز لذت بخش به آنها پاداش دهید! از این طریق می توانید رستوران خود را به 300 مشتری بالقوه به صورت رایگان  معرفی کنید.

یک پایگاه داده ایجاد کنید

یک صفحه برای موقعیت مکانی رستوران خود انتخاب کنید تا کاربران بتوانند بلافاصله شما را در عکسهای خود برچسب گذاری کنند.

یک حساب کاربری برای ثبت نام کاربران خود در نظر بگیرید. Instagram اکنون یک برنامه آیفون دارد که مردم را راحت تر می کند تا تصاویر خود را مستقیما به مکان چهار ضلعی وصل کنند. این موضوع به طور عمومی نشان می دهد که مشتریان رستوران شما را بررسی می کنند و پاداش مکان های ارائه شده توسط شما را در گوشی های همراه خود به افرادی که در نزدیکی شما هستند، یادآوری کنند.

از مزایای ویدئو استفاده کنید

گزینه نمایش ویدیویی جدید Instagram ، یکی از اقداماتی است که به شما این امکان را می دهد تا با مشتریان بیشتری تعامل داشته باشید. پس جزء اولین رستوران هایی باشید که نکات خاص رستوران خود را از طریق ویدئو برجسته می کند .

نمایش تصاویر ساده

هنگام نمایش غذاهای خود وقتی روشنایی های رنگی خود را خاموش می کنید با انجام این کار  تصویری خام از کسب و کار خود را نشان می دهید. در این روش از فلش ها و روشنایی های فوقانی ناملایم اجتناب کنید.در عوض، عکس ها را نزدیک یک پنجره یا منبع نور ملایم تر برای یک دید طبیعی تر ظاهر کنید.

غذاهای خود را با وسایل ساده نشان دهید

در این روش می توانید غذای خود را در کنار وسایل ساده نشان دهید مثلا:

  • اگر می خواهید در تصاویر خود سوپ را به تصویر بکشید می توانید با یک قاشق آن را نشان دهید که در حال استراحت در کنار کاسه سوپ است.
  • و یا اگر نوشیدنی را ارائه می کنید سعی کنید طعم های مختلف را با هم مخلوط کنید و در کنار آن از کیک های مکعبی شکلی استفاده کنید.
  • و اگر ویدئو است صدای ریزش آب را در اطراف لیوان های شیشه ای به نمایش بگذارید.

بافت ویژه ای را ایجاد کنید

وقتی از غذاهای خود تصویر برداری می کنید سعی کنید دکوراسیونی را انتخاب کنید که با رنگ و بافت غذای شما متناسب باشد مثلا از ظروفی استفاده کنید که بافت اصلی غذای شما در ظروفی که انتخاب کردید گم نشود.

فیلتر کردن تصاویر با نرم افزار هایی که استفاده از آن آسان است

فیلترکردن تصاویر کمی طول می کشد تا کیفیت تصاویر شما را افزایش دهد. برنامه های کاربردی مانند VSCO و Camera Plus وجو د دارد که یک پلت فرم عالی برای ویرایش هایی مانند برداشت و اصلاح رنگ هستند و یا PicFrame  یک ظرف غذا زیبا را به نمایش می گذارد که به شما این  امکان را می دهد تا طرح ها و کلیپ هنری خود را اضافه کنید. در حالیکه Whitagram طرح های سفید تری را به عکس اضافه می کند Pic Stitch و  Diptic به شما این امکان را می دهد تا تصاویر خود را به هم متصل کنید.

فقط آیتم های منو خود را نشان ندهید

تصاویری از داخل رستوران خود نیز داشته باشید عکس هایی از کارکنان خود که در حال کار کردن هستند را نیز ضبط کنید یا از مهمانان خود زمانی که از خوردن غذا لذت می برند(البته با اجازه ی آنها) را به تصویر بکشید. لطفا به این نکته توجه کنید وقتی کارکنان خود را نشان می دهید مطمئن شوید که آن ها از روش های بهداشتی مطمئن ( مانند پوشیدن دستکش و …) استفاده می کنند، این موضوع از بازخورد های منفی که به هنگام گرفتن عکس از آنها انجام می شود، جلوگیری می کند.

عکس های خود را به سه قسمت تقسیم کنید

از عکس برداری که از نمای خیلی نزدیک و یا از مرکز استفاده می شود خودداری کنید. تصور کنید عکس شما به سه برابر (از هر دو طرف تصویر به صورت افقی و عمودی) شکسته شود به طوری که شما نه بخش کامل داشته باشید نقاط مورد علاقه در نقاط تقاطع یعنی جایی که خطوط شکسته می شود یک تصویر متعادل تری را ارائه می کند.

اگر به دنبال جذب مشتری برای غذاهای رستوران خود هستید و با مطالعه ی این مقاله تصمیم گرفتید تا اینستاگرام را برای بازاریابی غذاهای خود امتحان کنید از همین الان با آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت همراه شوید تا شما را برای انجام صحیح بازاریابی از طریق اینستاگرام حمایت کند.

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *