بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

دیجیتال مارکتینگ در صنعت رستوران

23 خرد
1396

دیجیتال مارکتینگ در افزایش بازدهی رستوران چه تاثیری دارد؟

امروزه با افزایش رقبا درصنعت رستوران ، می توان گفت اصلی ترین دغدغه ی صاحبان این صنعت چگونه برند شدن است، تا بین مخاطبان خود محبوبیت کسب کنند و در نتیجه مشتری بیشتری بدست آورند. در واقع همه به دنبال راهی هستند تا سود آوری کار خود را افزایش دهند.این روز ها دیجیتال مارکتینگ یک روش نوین و کاربردی برای برند شدن محسوب می شود.

آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت به تمامی سوالات شما در زمینه ی بازاریابی دیجیتال پاسخ داده و بهترین راه ها را پیش رویتان قرار می دهد.

 

دیجیتال مارکتینگ در صنعت رستوران

 

تدوین استراتژی تبلیغات

راز موفقیت هر کسب و کار در وهله ی اول ارائه و بکار گیری یک استراتژی خوب و کاربردی برای معرفی و تبلیغات مناسب است. روش های تبلیغاتی زیادی برای معرفی رستوران ها وجود دارد، اما ایده پردازی و برنامه ریزی برای انتخاب بهترین راه های تبلیغات نیازمند صرف زمان و انرژی زیادی می باشد.

ما در این مقاله سعی بر این داشتیم که بهترین و جدیدترین روش های تبلیغات را جهت سود آوری بیشتر به شما معرفی کنیم.

نکته: توجه داشته باشید که در تبلیغات باید  ROI را نیز در نظر بگیریم.

بازگشت سرمایه (ROI (Return on Investment  : یعنی بازگشت هزینه ای که جهت تبلیغات کار و تجارت خود پرداخت کرده ایم به همراه سود آن .

 

ROI -WWW.IRANMRK.COM

 

تحقیق آنالیز بازار هدف

تمام افرادی که قصد وارد شدن به یک کسب و کار را دارند در ابتدا باید به بررسی و آنالیز همه جانبه ی تجارت موردنظر و بازار هدف آن  بپردازند.

مخاطبان خود را شناسایی کرده، سلایق، نیازها و الگو های رفتاری آن ها را بررسی کنند. این بررسی و آنالیز ها باید بطور مستمر در تمام مدت زمانی که تجارت برقرار است ادامه داشته باشد. تا بازدهی به اوج خود برسد و در اوج باقی بماند.

وب سایت (Web Site)

وب سایت باعث اعتبار کار شما می شود تمام رستوران های معروف و مطرح دنیا دارای سایت هستند به عنوان مثال مک دونالد (McDonalds) .

وب سایت محدود به مکان و شهر نمی باشد. مشتریان می توانند از هر مکان و در هر زمانی به اطلاعات منو و خدمات و اخبار رستوران شما که در وب سایت می گذارید دسترسی داشته باشند نظرات ،پیشنهادات و انتقادات خود را ثبت کنند.

تجربه ثابت کرده که بهتر است یک وب سایت برای کسب و کار خود داشته باشید. جف بویاس نویسنده، وبلاگ نویس ، سخنران و ایده پرداز فضاهای دیجیتال نیز توصیه می کند که حتما یک سایت یا وبلاگ در فضای مجازی برای صنعت و کار خود بسازید. محتوای آن را ارتقا دهید و از این طریق با مخاطبان خود تعامل داشته باشید.

رسانه یا شبکه های اجتماعی مجازی (Social Media)

همه ی ما میدانیم که امروزه با پیشرفت تکنولوژی افراد محدودی پیدا می شوند که در فضای مجازی فعالیتی نداشته باشند. از این رو شبکه های اجتماعی مجازی بستر خوبی جهت تبلیغات و اطلاع رسانی عموم از کسب و کار شما محسوب می شوند اما دقت داشته باشید که مدیریت شبکه های اجتماعی باید با استراتژی و آنالیز مخاطبان انجام شود و نیاز به تولید محتوا دارد که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

مزیت های تبلیغ در شبکه های مجازی

  • از همه ی اقشار جامعه در این شبکه وجود دارد
  • امکان تعامل و پرسش و پاسخ با مشتری فراهم می شود
  •  با تولید محتوای جذاب (متن،تصویر و…) می توانیدبرای خود هوا دار و محبوبیت کسب کنید.
  • محبوبیت شما بین افراد در این شبکه ها  بر رتبه ی سایت شما تاثیر می گذارد.

 

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing)

ایمیل مارکتینگ روشی مستقیم برای تبلیغات و بازاریابی می باشد. به این صورت که شما می توانید با ارسال ایمیل به تمام مشتریان و کسانی که ایمیل خود را در اختیار رستوران شما قرار داده اند اطلاعات و مطلبی در رابطه با رستوران خود ( خدمات ویژه ، دعوت مشتریان و…) آن ها را درجریان قرار دهید. اینکار باعث پر رنگ تر شدن رستوران شما در ذهن فرد و حفظ مشتری می شود.

تولید محتوا (Content Creation)

محتوا یکی از مهم ترین بخشهای دیجیتال مارکتینگ می باشد. زیرا در تمام روش های تبلیغاتی سایت، شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و… این محتوا است که دیده می شود و مطلب را به مخاطب منتقل می کند.

محتوا می تواند متن، عکس، اینفوگرافیک، فیلم ، پادکست باشد.

تولید محتوا باید با کیفیت، مرتبط ،قدرتمند ، تاثیر گذار باشد و همچنین اگر مقاله ای برای سایت نوشته می شود برای بالا بردن رتبه ی سایتتان و افزایش ترافیک بهتر است معیار های بهینه سازی و سئوی سایت در آن رعایت شود.

دیجیتال مارکتینگ در صنعت رستوران

 

آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت از اینکه می تواند تمام نیاز های شما را در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ کسب و کار های مختلف از جمله رستوران رفع نماید خشنود است در صورت داشتن هر گونه سوال و راهنمایی در این زمینه، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

معصومه خوشدل
نویسنده

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *