بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

روانشناسی رنگ رستوران بر اشتها !!

20 مهر
1396
رنگ رستوران

iranmrk.com

رنگها بطور ناخوداگاه بخش های مختلفی از زندگی روزمره ما را شکل می دهند، چه بسا بر نگرش افراد و محیط پیرامون ما تاثیر می گذارند، هم چنین در موقعیتهای خاص، تاثیر بسیارعمیقی بر میزان آرامش افراد می گذارند. رنگها ، نگرش مثبت را در ذهن ما تقویت کرده و محیط پیرامون ما را دیدنی می کنند.

رنگهای مختلف، حالات و احساسات متفاوتی را به ما القا می کنند. بر فرض مثال رنگهای گرم مثل قرمز، زرد و نارنجی رنگ هایی بسیار مهیج هستند که اشتها را نیز افزایش می دهند.

اما هنگام تصمیم گیری برای پالت رنگی رستوران ، باید احساسی را که می خواهید افراد در آن رستوران پیدا کنند را در نظر داشته باشید. هم چنین نوع غذایی که می خواهید در آن رستوران  تهیه وسرو شود، و نوع مشتریان که به آن جا می آیند را هم باید در نظر بگیرید.

بهتر است برای مقوله مهم رنگ رستوران که اهمیت زیادی هم دارد حسابی وقت گذاشته تا مناسبترین رنگ را برای فضای کار خود انتخاب کنید.

دلیل تاکید بر روی رنگهای بکار رفته در رستوران اینست که تاثیر رنگ بر روی اشتها، ایجاد احساس دعوت کنندگی ، میزان سرعت غذا خوردن و حتی میزان فروش شما بسیار اهمیت دارد.

این تاثیر آن قدر قابل اهمیت و مهم است که حتی باید به رنگبندی منوی غذایی خود هم دقت لازم را داشته باشید.

برای انتخاب درست باید از خود بپرسیم مشتری این رستوران دوست داریم چه کاری انجام دهد؟ و یا این که چه احساسی داشته باشد؟ و در نتیجه چه رنگهایی برای ایجاد آن احساسی که می خواهیم در مشتری ایجاد شود مناسب است؟…

آیا می خواهید نوشیدنیهایی که برای ان ها می برید سریع بنوشند و از رستوران خارج شوند و یا مدت زمان طولانیتری در ان جا بمانند و نوشیدنی خود را با میل مزه کنند؟

آیا می خواهید یک عصر رمانتیک و آرام برای مشتریهای خود ایجاد کنید؟

آیا دوست دارید حس حضور در یک رستوران لوکس را به مشتریهای خود بدهید و یا این که یک فضای دوست داشتنی و راحت ایجاد کنید؟

پاسخ به تمام این سوالات در انتخاب رنگ نهایی فضای رستوران تاثیرگذار است و می تواند مسیری برای رسیدن شما به ایده ال های رستوران و یا کافی شاپ تان باشد.

در ادامه سعی داریم از تاثیر هر کدام از رنگها برای شما بیشتر توضیح دهیم پس با ما همراه شوید.

 تاثیر رنگ زرد بر روی مشتریان یک رستوران :

رنگ زرد رنگیست محرک ، این رنگ اگر در جایگاه مناسب خود قرار نگیرد می تواند ایجاد ناراحتی کند. زرد قادر است احساس لیمویی ترش و تازه را در ذهن افراد ایجاد کند و یا مشتری را به سریع خوردن و ترک آن رستوران تشویق کند. بودن رنگ زرد در کنار قرمز مردم را به سریع غذا خوردن تشویق می کند. البته گاهی این رنگ میتواند به علت انرژی که در آن نهفته است افراد را به داخل رستوران دعوت کند و آن ها را در رستوران شما نگه دارد.

تاثیر رنگ سبز روی اشتهای مشتریان رستوران:

سبز رنگیست که اتصال شما به طبیعت را بیشتر می کند!

احساس طراوت، تمیزی و خدمات سالم از مواردیست که رنگ سبز در شما ایجاد می کند. این رنگ میتواند مشتریان شما را به آرامش ، ماندن طولانی مدت در فضای رستوران ، صرف نوشیدنی و غذاهای تازه دعوت کند.

تاثیر رنگ  های آبی و بنفش برای رستوران :

آبی رنگ نو شدن است ! این رنگ برای فضاهایی که می خواهید احساس رفرشی در ذهن مشتری ایجاد شود مناسب است! اما ترکیب دو رنگ آبی و بنفش برای رستورانها و قهوه خانه ها خیلی متعارف نیست و در واقع اشتها را سرکوب میکند، درحالیکه رنگیست مناسب برای استخرها و سالنهای ورزشی. اگر تاکیدتان روی این است که برای رستوران خود از این دو رنگ استفاده کنید شاید بهتر باشد سایه ای از این رنگها را بکار ببرید.

تاثیر رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی رستوران :

رنگ قرمز مناسبترین  انتخاب برای رستورانهای فست فودی است. همنشینی رنگ قرمز در کنار چوبهای تیره قادر است یک انتخاب غنی باشد. البته اگر مقدار زیادی از این رنگ مورد استفاده قرار گیرد میتواند احساس سرعت و این که افراد بسرعت رستوران را ترک کنند، را ایجاد کند. شادی و بازیگوشی این رنگ در کنار رنگهایی که با ان ها هارمونی دارد میتواند انتخاب مناسبی باشد. البته باید به این نکته هم توجه داشت که استفاده از رنگ قرمز در سالنهای ضیافتی و بزرگ میتواند تاثیر امن و خوبی داشته باشد.

رنگ بژ،رنگهای روشن و سفید :

این رنگها برای فضاهای کوچک و تنگ انتخاب مناسبی است. احساس راحتی وصمیمیت این رنگها می تواند خوش آمدگویی مناسبی برای مشتریان باشد. استفاده از رنگهای هیجان انگیز و رنگ سفید در کنار رنگ بژ میتواند یک انتخاب امن باشد! اگر نتوانید ترکیب مناسبی را ارائه دهید، فضایی بی روح خواهید داشت!

این تعاریف از رنگها یک قانون کلی است. در دکوراسیون یک رستوران ممکن است شما از این قوانین پیروی کنید اما بمطلوب خود دست پیدا نکنید. چرا که در تعیین رنگ، عواملی مثل شکل فضا، تعداد افراد حاضر در رستوران و نوع مواد غذایی که در منوی رستوران خود دارید، همه و همه تاثیرگذار خواهند بود.

با ما بهتر دیده شوید!

آیا در جستجوی تفاوتهای واقعی در تبلیغات رستوران خود  و برندسازی آن هستید؟

پس، از فرصتی  که ما در اختیار شما قرار می دهیم استفاده کنید!!

stop

iranmrk.com

همچنین بخوانید : دیجیتال مارکتینگ در صنعت رستوران

 

آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت با داشتن کارشناسان متخصص در زمینه تدوین استراتژی تبلیغات و  طراحی وب سایت رستوران می تواند شمارا در پیشبرد کسب و کارتان همراهی نماید.

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *