بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

سئوی محلی(local seo)چيست؟

16 خرد
1396

        سئوی محلی(local seo)چيست؟

سئوی محلی (local seo ) مفهوم جدیدی در بهینه سازی وسئو ی سایت برای موتور جستجوی گوگل است. که به منظور بهینه سازی و افزایش رتبه ی وب سایت، در نتایج محلی و وابسته به منطقه ی جغرافیایی کاربران صورت می‎گیرد.

سئوی محلی ؟ - آژانس بازاریابی دیجتال ایران مارکت

موتورهای جستجو با استفاده از سئوی محلی می‎توانند محل فعالیت وب سایت‎ها‎ را مشخص کرده و سوابق و حیطه ی فعالیت آنها را در اختیار کاربران قرار دهند. موتور جستجوی گوگل به تازگی اهمیت بسیاری به جستجوی محلی و ارائه بهترین نتایج به کاربران خود داشته است و این امر موجب می شود در آینده مهم تر نیز جلوه کند.

یک مثال ساده سئوی محلی برای یک رستوران در اصفهان، کسب جایگاه در عباراتی مثل “بهترین رستوران اصفهان” یا “رستوران در اصفهان” می باشد. در این روش تمام افرادی که در اینترنت به دنبال یک رستوران مناسب  در شهر اصفهان می گردند شما را در نتایج جستجوی خود مشاهده می کنند.

به همین علت مهمترین قدم در سئوی محلی هدف گذاری روی عباراتی است که نام شهر، مکان یا محدوده ی مورد نظر شما را در خود دارند و قدم بعدی قرار دادن این عبارات در فضاهای مناسب از محتوای وب سایت خواهد بود.

راهکار های بهینه سازی سایت برای سئوی محلی Local SEO

 

ثبت سایت در گوگل مپ

سئوی محلی Local SEO    با ثبت سایت در گوگل مپ آغاز می شود، در صورتی که اطلاعات مرتبط با یک کسب و کارتان  در Google Map ثبت نشده باشد سایت شما در نتایج محلی گوگل (Local SERP)  نمی تواند جایگاه  داشته باشد. برای ثبت اطلاعات کسب و کار خود در گوگل مپ از طریق صفحه https://mapmaker.google.com/mapmaker?hl=en اقدام نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که اطلاعات را به صورت کاملا دقیق وارد نمایید چرا که تمام مکان ها باید مورد تایید کارشناسان گوگل قرار گیرد.

انتخاب عنوان صفحه با کلمه کلیدی جغرافیایی

عناوین صفحاتی از سایت که شامل کلمات کلیدی جغرافیایی هستند همیشه رتبه ی بهتری در نتایج جستجوی محلی دریافت می کنند. به طور مثال زمانی که یک کاربر کلمه رستوران را در گوگل سرچ می کند اگر مرورگر موقعیت جغرافیایی کاربر را در تهران شناسایی کرده باشد صفحاتی را که عناوین آن ها شامل کلمات کلیدی تهران باشد شانس بهتری برای گرفتن جایگاه مناسب تر دارند، مانند (رستورانتهران) و یا (رستوران در تهران).

گوگل بیزینس (Google Business)

یکی از راه های مناسب برای بهبود رتبه یک سایت در نتایج جستجوی محلی استفاده از ابزار گوگل بیزینس است.

این ابزار متاسفانه به دلیل مسائل تحریمی، در ایران پشتیبانی نمی شود به همین دلیل از ادامه ی توضیح در رابطه با آن، خودداری می نماییم.

 

قراردادن Review در صفحه گوگل مپ

همانطور که گفته شد او‌لین اقدام برای مقدمه ی سئو محلی ثبت تارنما در گوگل مپ است .

Write your review  یکی از امکاناتی است که گوگل مپ برای هر کسب و کاری در نظر می گیرد.

این قسمت برای قرار دادن نظرات کاربران برای آن کسب و کار است که در ذیل نقشه جای‌ دارد .

کسب و کار هایی که سئو نزدیک به 5 و تعداد نظرهای بیشتری دارند از جایگاه بهتری نسبت به دیگر رقبایشان برخوردار هستند.

بنابراین از مشتریان خود درخواست کنید تا با جستجوی برند شما در گوگل مپ شما را پیدا کنند و از 1 تا 5 به شما امتیاز دهند .

 

استفاده از کدهای Schema

نشانه گذاری بر تگ های HTML با استفاده از مارک آپ های اسکیما میتواند کمک زیادی در افزایش و بهبود جایگاه سایت در نتایج سئو محلی داشته باشد. از آنجایی  که خود سایت Schema به خوبی این بحث را شرح داده است پیشنهاد می کنم تا ادامه ی کار نشانه گذاری را در https://schema.org/LocalBusiness دنبال کنید.

ساخت لینک با آنکر تکست جغرافیایی

یکی دیگر از عوامل موثر در بهبود جایگاه رتبه در نتایج محلی ساخت بک لینک با انکر تکست (Anchor Text) کلمه کلیدی جغرافیایی می باشد، به طور مثال اگر قصد دارید تا در کلمه مشاور املاک تهران رتبه مناسبی دریافت کنید لینک های متعدد و با کیفیتی با عناوین مشاور املاک در تهران و یا مشاور املاک تهران بسازید.

ساخت صفحه Google Plus

داشتن صفحه گوگل پلاس و Verify کردن آن با سایت می تواند در بهبود جایگاه سایت در نتایج محلی موثر واقع شود. بهتر است تا عنوان سایت و عنوان صفحه ی گوگل پلاس یکی باشند و باید در نظرگرفت که حتما صفحه گوگل پلاس  و سایت خود را Verify کنید تا خزنده های گوگل بتوانند رابطه ی میان سایت و Google Plus شما را متوجه شوند.

درج مشخصات تماس

بهتر هست تا آدرس و مشخصات کسب و کار یا شرکت خود را همراه با کد شهر و کد پستی در سایت  خود درج کنید تا گوگل رابطه ی میان سایت و گوگل مپ را بهتر بتواند درک کند.

اشتراک گذاری و ثبت سایت در دایرکتوری های محلی

یکی از عوامل تاثیر گذار بر جایگاه سایت در نتایج محلی گوگل و موتور های جستجوگر، مدیریت شبکه های اجتماعی یا همان میزان اشتراک گذاری سایت در شبکه های اجتماعی، حضور در دایرکتوری های محلی و تعداد بک لینک های با کیفیت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تدوین استراتژی تبلیغات می توانید با آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت همراه باشید.

 

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *