بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

4 نکته برای افزایش عملکرد بازاریابی محتوا

09 ارد
1396

4 نکته برای افزایش عملکرد بازاریابی محتوا

 

4 نکته برای افزایش عملکرد بازاریابی محتوا

مقدمه:

بسیاری از متخصصین سئو سعی بر این دارند که با ایجاد لینک های مناسب، عملکرد بازاریابی محتوا خود را بهبودببخشند.اما اکثر مخاطبان فکر می کنند که بیشتر این محتواها بی نظم و درهم هستند. شما چه فکر می کنید؟ در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

لینک ها همیشه بر عواملی تمرکز دارند که باعث افزایش عملکرد سرچ ارگانیک شود. در طول سالها، متخصصان سئو آنها را با هر چیزی که ممکن است منطقی جلوه کند ایجاد کرده اند.

اخیرا، ایجاد لینک با توجه به تغییرات الگوریتمی و بر طبق یک رویکرد عملکرد بازاریابی محتوا انجام می گیرد. این حرکت باعث می شود تا برندها و متخصصین سئو حجم عظیمی از اطلاعات را با هدف ایجاد لینک برای افزایش عملکرد جستجوی ارگانیک ایجاد کنند. این رویکرد باید به یک سطحی از KPI ها برسد. اما به نظر می رسد که بر عملکرد کسب و کارها و نیازهای مصرف کننده ها اثر می گذارد.

برندهای پرمحتوا معیاری برای اندازه گیری برند هستند. درطی 10 سال گذشته، برندهای پرمحتوا علمکرد بهتری نسبت به بازار سهام داشتند. مطالعه های انجام شده نشان داد که محتوای ایجاد شده توسط برندها ، عملکرد ضعیفی دارد در حدی که تأثیر کمی بر نتایج کسب و کار و یا زندگی مردم می گذارد. هشتاد و چهار درصد مردم از برندها انتظار دارند تا محتوایی خوب تولید کنند. با این حال 60 درصد از محتوای ایجادشده توسط 1500 برند پیشرو در جهان، بی ربط هستند و یا در ایجاد آن شکست می خورند.

در زیر به چهار راهنمایی برای اینکه چگونه لینک هایی از طریق عملکرد بازاریابی محتوا بسازید که بر ایجاد ارتباط با مخاطبان هدف تمرکزکند اشاره می شود:

1. تدوین استراتژی ها و KPI ها

می دانید که نیازمند به تشویق مخاطبان هدف در تمام فرایند خرید هستید، و هر گونه استراتژی، نیاز به موضوعاتی برای چگونگی به انجام رساندن آن دارد. به عنوان مثال، چه اطلاعاتی در هر مرحله از فرایند لازم است؟ چه لینک یا منبعی اجازه می دهد که موقعیت رتبه بندی برند برای رقابت بالا تر برود ؟

آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت در تمامی مراحل هم در کنار شما خواهد بود.

برای اندازه گیری موفقیت، یک چارچوبی نیاز است که کانال ها و KPI های مورد نیاز کسب و کار را از هم تفکیک کند. به عنوان مثال:

KPI های معروف: ارزش دامنه های ارتباطی، سن دامنه و معیارهای تعهد مانند تایمی که در صفحه هستند و نرخ پرش

KPI های اجتماعی: اشتراک گذاری ها، لایک ها و توییت ها

KPI های کسب و کار: آگهی ها، بروشور ها و تبدیل ها (تبدیل بازدیدکننده به مشتری)

2. درک مخاطب و هدف از تولید محتوا

برای تولید محتوا یی که جذاب باشد و ارتباطی با مخاطبان هدف تان ایجاد کند، نیاز به موارد زیر دارید:

  • درک مخاطبانتان از طریق پرسونا (شناخت شخصیت مشتری)
  • محتوا هدف مشخص شده ای داشته باشد تا مخاطبان را حفظ کند یا مخاطب جدیدی جذب کند.

نتایج نشان می دهد علاوه بر محتوایی که آموزشی، اطلاعاتی، کمکی هستند، 84 درصد مردم  از برندها انتظار دارند تا محتوایی فراهم کنند که:

  • سرگرم کننده باشد
  • داستانی نقل کند
  • راه حلی ارائه دهد
  • تجارب و رویدادهایی ایجاد کند

با استراتژی و KPI های تعریف شده، باید درک عمیقی از مخاطبان هدف و ایده روشنی از انواع محتواهایی که آنها می خواهند ، ایجاد کنید. با داشتن اینها، فرایند ایده پردازی می تواند شروع شود. وضعیت ایده ها اطلاع خواهد داد که کمپین ها و عملکرد بازاریابی محتوا ی موجود را می توان تغییر کاربری  یا گسترش داد (اگر این ذهنیت را داشته باشیم که 60 درصد از محتوایی که برندها ایجاد می کنند بی نظم است) و یا اینکه چه محتوای جدیدی مورد نیاز است.

3. ارتباط در همه کانال ها

برای اینکه برای مخاطبان خود واقعاً مفید باشید، بسیار مهم است تا باتوجه به رویکرد (OESP) پیش بروید: تعلق داشتن (owned)، بدست آوردن(earned)، اشتراک گذاری(shared) و پرداختن(paid). این رویکرد مشخص می کند که مخاطبان چه کسانی و از کجا هستند و با چه پیام هایی و چه وقتی باید با آنها گفتگو کنیم. در انجام این کار، فرصت ها باید بر طبق این رویکرد باشد تا حداکثر درگیری با مخاطبین را ممکن سازد.

با استفاده از این ذهنیت، یک رویکرد مشترک ضروری است که محتوا زیاد طولانی نباشد و تیم های همکاری بر طبق یک برنامه ای محتوا ایجاد کنند. Hero, Hub and Hygiene چارچوب گسترده ای است که موارد زیر را تسهیل می کند:

Hero: محتوای کمپین های بزرگی است که ذهنیت مخاطبانتان را از طریق سرگرمی، داستان سرایی و رویدادهای تجربی دریافت می کند.

Hub: محتوای طراحی شده برای افزایش اعتماد و نفوذ از طریق تاثیرگذارای و مخاطبان آنها است.

 Hygiene:محتوای اطلاعاتی طراحی شده برای آموزش، اطلاعات، ارائه راه حل های مفید است.

این چارچوب تضمین می کند که کمپین ها به طور کامل در سراسر کانال ها با ترویج اهداف اولیه توسط اضافه کردن ارزش برای مخاطبان ارتباط برقرار کردند و توجه به KPI های کانال، اهداف ثانویه را تشکیل می دهند.

ممکن است ابتدایی به نظر برسد، اما یک تقویم محتوای به اشتراک گذاری شده، قدم اول در این رویکرد است که شامل:

  • محتواها، رتبه صفحه (PR)، رویدادها و برنامه های اجتماعی و همکاری در سراسر تیم
  • نقشه ادراکی مصرف کنندگان، اجازه انتشار محتوا در زمان های مناسب
  • رویدادهای فرهنگی مهم

4. اتخاذ ذهنیت « کمتر بیشتر است »

همانطور که قبلاً توضیح داده شد، مصرف کنندگان معتقدند که 60 درصد از محتوایی که برندها ایجاد می کنند بی نظم است. برای بالا بردن جستجو ی ارگانیک و عملکرد کسب و کار در سطوح بعدی، شما نیاز به اتخاذ یک رویکرد مطابق مصرف کننده و ایجاد محتوای کمتری دارید، اما اطمینان حاصل کنید که محتوای شما تأثیرگذاری بیشتری دارد و در سراسر زندگی آنها جریان دارد.

در نهایت، تمرکزتان باید روی انواع محتواهایی باشد که مخاطبان هدفتان می خواهند تا با آن تشویق شوند، باعث سرگرمی  آنها شود و جنبه آموزشی برای آنها داشته باشد.

سارا امام دوست
نویسنده

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *