بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

لینک سازی

09 ارد
1396

لینک سازی (Link Building) چیست؟

 اگر شما به دنبال این موضوع هستید که سایت شما در بالاترین نتایج جستجو گوگل باشد لینک سازی برای شما ضرورت دارد. مراحل انجام فعالیت هایی که باعث می شود سایت شما در سایت دیگری قرار گیرد را اصطلاحا لینک بیلدینگ می گویند.در واقع link Building یا لینک سازی روند بالا رفتن سایت در نتایج جستجو گوگل است. لینک سازی معمولا با هدف گذاری روی عبارات یا کلمات کلیدی خاص انجام می شود و صرفا با داشتن لینک های زیاد نمی توان  موفقیت تجارت شما یا کسب جایگاه بهتر در گوگل را تضمین کرد.
اگر تجارت و فعالیت هایی که انجام می دهید  به اینترنت بستگی دارد، باید معنی و مفهوم نیاز به لینک های با کیفیت را متوجه شویدو از آن ها در تجارت خود استفاده کنید. شما باید بتوانید بک لینک خود را به درستی انجام دهید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان، بهترین نتیجه را به دست آورید.
چگونه می توان لینک بیلدینگ (لینک سازی ) را بصورت حرفه ای انجام داد؟
باید توجه کرد علاوه بر تعداد لینک ها، کیفیت لینک ها هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای اینکه بتوان لینک سازی را به صورت حرفه ای انجام داد باید به نکات زیر توجه داشت:
 • از ایجاد بی شمار بک لینک و اسپم خودداری کنید.
 • از ایجاد بک لینک هایی با Anchor Text یکسان خودداری کنید.
 • در Anchor Text ها از کلمات کلیدی استفاده کنید.
 • قرار گرفتن لینک وب سایت شما در متن سایر وب سایت ها تاثیر بیشتری روی سئو دارد.
 • سایت هایی که پیج رنک بالاتری دارند و با سایت شما مرتبط هستند را انتخاب کنید.
 • در بک لینک گرفتن از سایت های اسپمر و مشکوک خودداری کنید.

 

اگر بک لینک ها برای سئو سایت اثر منفی ایجاد کنند چه باید کرد؟

در  زمان بک لینک گرفتن باید دقت کنید که بک لینک ها را از چه سایتی با چه محتوایی و چه پیج رنکی دریافت می کنید و اگر در مورد سلامت بک لینک ها تردید داشتید باید از ابزار Disavow Tool  استفاده کنید و با معرفی آن بک لینک ها به گوگل از تأثیر منفی آنها بر روی سئو سایت خود جلوگیری کنید.
 در نهایت روش های زیادی برای لینک سازی وجود دارد که  با هم  متفاوت هستند. با این حال متخصصان سئو معتقدند لینک بیلدینگ یکی از سخت ترین قسمت های کار آن ها است. بسیاری از سئوکاران، بیشتر زمان خود را صرف لینک سازی دقیق و هدفمند می کنند. به همین دلیل، اگر بتوانید برای وب سایت خود لینک هایی با کیفیت و معتبر دریافت کنید، در بهینه سازی سایتتان چند  گام از سایرین  فاصله می گیرید.

لینک ها  برای جستجو گر ها چه معنایی دارند؟

وقتی موتورهای جستجوگر وب سایت ها را شناسایی می کنند، می توانند محتوای آن صفحات را استخراج و به ایندکس خود اضافه کنند. به این ترتیب، آنها می توانند تصمیم بگیرند که یک صفحه کیفیت لازم برای رتبه بندی در کلمات کلیدی مرتبط را دارد یا نه ؟ زمانی  که موتورهای جستجوگر در این باره تصمیم می گیرند، صرفا به محتوای صفحه دقت نمی کنند، بلکه  به تعداد لینک هایی که به سایت اشاره دارند و کیفیت آن لینک ها برایشان اهمیت دارد. بنابراین بهتر است بدانیم که هرچه تعداد لینک های شما در وب سایت های معتبر بیشتر باشد، رتبۀ وب سایت شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد بود.

نتایج روش تسریع اثرگذاری لینک ها بر روی سئو سایت:

آن چیزی که دارای اهمیت بالا است  این است که  به لینک سازی به عنوان یک فعالیت مطلق برای رسیدن به موفقیت فکر نکنید چون در این صورت ممکن است نتیجه به دست آمده شما را مأیوس کند. درواقع لینک سازی و ساخت لینک به منظور بهبود سئو باید به صورت هدفمند و در یک جریان ثابت به همراه اجرای باقی طرح های تأثیر گذار بر سئو (مثلا تولید محتوای بکر و جذاب ، فعالیت در شبکه های اجتماعی ، خدمات مشتری عالی ، طراحی سایت اصولی و استاندارد و…) عمل  نمایید. ترکیب همه این عوامل می تواند باعث شود که  سایت شما ترافیک بالایی داشته باشد . بنابراین ،درآمد شما افزایش می یابد. این یک ترکیب سازگار برای دستیابی به هدف است که تاثیر گذاری لینک ها بر روی سئو سایت را تسریع می بخشد.

مریم باقری(مونیکا)
نویسنده

2 نظر

 1. منصور | اردیبهشت 29, 1396 at 0:22 ق.ظ

  سایت هایی که پروتکل ssl دارند برای گرفتن بک لینک برای سایتشون

  بهتره با ادرس پروتکل https بک بگیرن یا با همون آدرس http

  پاسخ

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *