بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

آموزش7 نکته مهم در لینک سازی

18 ارد
1396

آموزش7 نکته مهم در لینک سازی (LINK BULDING)

  لینک سازی

 

در مقالات قبلی در مورد بک لینک و لینک بیلدینگ  صحبت کردیم و گفتیم که روش های مختلفی برای  ایجاد لینک وجود دارد، با آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت همراه باشید تا چند نکته مهم درمورد روش های لینک سازی را با هم بررسی کنیم.

1.اعتبارسنجی:

اولین نکته که در مورد بک لینک دادن ( لینک سازی ) بسیار مهم است این است که در سایت خود به منابع و سایت های معتبر لینک بدهید. اگر شما به سایتی لینک بدهید که از اعتبار پایینی برخوردار است درواقع توسط گوگل یک سایت اسپم  شناخته می شوید و گوگل به دلیل لینک دادن شما به آن سایت ها شما را جریمه خواهد کرد. پس دقت بیشتری در رابطه با این قضیه داشته باشد.

2.تبادل لینک با سایت های مرتبط:

سعی کنید با وب سایت هایی که مرتبط با موضوع تان هستند تبادل لینک کنید. مثلا اگر سایت شما در مورد دیجیتال مارکتینگ است، با یک سایت فروشگاه لباس بخواهید تبادل لینک انجام دهید‍‍‍‍‍‍، کاری اشتباه انجام داده اید، پس سعی کنید با سایت هایی تبادل انجام دهید که موضوع آن سایت مرتبط با موضوع سایت شما باشد، زیرا گوگل با استفاده از لینکی که به وبسایت مقابل داده اید متوجه می شود که موضوع وبسایت شما چیست بنابراین سایت شما را در نتایج جستجو با آن موضوع نشان می دهد.

3.استفاده از انکرتکست:

اگر تصمیم دارید که به یک سایت لینک بدهید، تا حد ممکن  با استفاده از انکرتکست لینک بدهید، به این دلیل که با استفاده از انکر تکست موضوع سایتی که به آن لینک داده اید را مشخص می کنید و مخاطبین موضوع آن لینک را می بینند نه یک آدرس url و این روش لینک دادن برای  سایت شما بسیار کار برپسند تر می باشد.

4.خرید و فروش لینک ممنوع:

سعی کنید تاجایی که ممکن است از خرید بک لینک خودداری کنید ، در مقابل کیفیت محتوا در سایت تان را بالا ببرید. گوگل وبسایت هایی که تولید محتوای درست و اصولی می کند را دوست دارد اما اگر این سوال برای شما پیشامده که گوگل چگونه محتوای خوب و بد را شناسایی می کند؟ باید بگوییم که طبیعی ست هر چقدر محتوا از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد قطعا تعداد بک لینک هایی که به آن سایت داده می شود بیشتر خواهد بود و لازم به خرید بک لینک نخواهد بود. بنابراین باید ساخت بک لینک های طبیعی با تکیه بر محتوای بهتر را در اولویت قرار داد.

 محتوای بهتر و خوب مساوی است با تعداد بک لینک های بیشتر.

5.ایمیل درخواستی تاثیرگذار:

 یکی از رایج ترین مشکلات، شکست در ارسال ایمیل درخواستی است.

بعضی وقت ها  نویسندگان سایت سعی می کنند ایمیل های درخواستی را شخصی سازی کنند  ولی  در این کار زیاده روی می کنند و باعث می شوند متن درخواست طولانی شود که این مسئله اصلا مناسب نیست. از آنجا که سایت های محبوب حجم زیادی ایمیل دریافت می کنند، بهتر است که کوتاه و مختصر بنویسید.

6.توجه به لینک های شکسته:

در اینترنت لینک های شکسته زیادی وجود دارد.ساخت بک لینک با روش لینک شکسته روش بسیار خوبی است که در آن لینک جدید و سالمی جایگزین لینک خراب می شود.

لینک سازی به روش لینک های شکسته تنوع زیادی دارد، ولی مراحل اولیه آن به این شکل است:

سرچ و پیدا کردن سایت های مناست، تولید محتوا، توسعه محتوا

مثلا شما صاحب یک شرکت کامپیوتری هستید، و می خواهید برای وب سایت  شرکت تان لینک سازی کنید. وب سایت یک موسسه آموزشی ، صفحه ای قدیمی درباره منابع ماخذ نرم افزار کامپیوتر دارد اما اکثر لینک های موجود در آن خراب است، شما می توانید با ارسال یک ایمیل حاوی لینک صفحه منابع خود، از ایشان بخواهید که لینک شما را جایگذین لینک شکسته کند.

به این صورت مسئول سایت آن موسسه به سایت شما لینک داده است، شما می توانید این کار را بار ها تکرار کنید، حتی می توانید محتوایی را که قبلا ایجاد کرده اید را جایگزین لینک خراب کنید. بعضی وقت ها هم می توانید با این هدف محتوا تولید کنید.

7.احیاکردن لینک:

این روش با لینک سازی از لینک های شکسته کمی متفاوت می باشد، با استفاده  از این روش لینک های شکسته ای که به سایت شما لینک داده اند و از نظر سئو ارزشی نداشته اند  را پیدا می کنید و آن مشکل را برطرف می کنید. در ادامه به چند نوع از این لینک های شکسته و بی ارزش  که می تواند شما را در سئو سایت تان یاری کند، اشاره می کنیم:

  • خطا 404: این مدل لینک ها ،لینک هایی هستند که به صفحه ای اشاره می کند که دیگر وجود ندارد. Open site Explorer ابزار خوبی است برای پیدا کردن این مدل لینک ها.
  • اشاره به یک برند بدون لینک دادن به آن: گاهی اوقات افراد درسایت خود ازبرند شما صحبت می کنند ولی فراموش می کنند به سایت تان لینک بدهند. دراین موارد می توانید با ارسال یک ایمیل به نویسنده ی مطلب  به او یاد آوری کنید که در آن نوشته به سایت شما لینک بدهد. ابزار هایی هم که میتوانید چنین مطالبی را پیدا کنید  , mentionGoogle Alerts ,  fresh Web Explorer  هستند که در پیدا کردن این مدل خطا ها به شما یاری می رسانند.
  • تصاویر لینک نشده : بعضی اوقات افراد از تصاویر سایت شما در سایت خودشان استفاده می کنند بدون این که از شما نامی ببرند. شما می توانید این سایت ها را از طریق ابزار های Google Image یا TinEye  پیدا کنید و از آن ها بخواهید تا لینک سایت شما را به عنوان منبع در سایت خود قرار دهند.

 با رعایت این نکات  تا حد ممکن می توانید سایت تان را بهینه تر کنید.
برای مطالعه مطالب بیشتر در این زمینه به آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت مراجعه کنید.

مریم باقری(مونیکا)
نویسنده

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *