بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

لینک نوفالو و اهمیت آن در سئو سایت

20 خرد
1396

لینک نوفالو و اهمیت آن در سئو سایت

آیا چیزی در رابطه با لینک نوفالو و اهمیت آن در سئو سایت شنیده اید؟

آیا علاقمند هستید تا سایتتان سئو و رتبه ی خوبی در گوگل کسب کند؟

ما در آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت قصد داریم شما را با یکی دیگراز مواردی که در بهینه سازی و سئو سایت نقش مهم و قابل توجهی دارد آشناکنیم با ما همراه باشید.

 

لینک نوفالو ( nofollow )

 

لینک فالو (Follow)

به طور کلی لینک ها دارای دو حالت فالو و نو فالو هستند. تمامی لینک های موجود در وب سایت ها بصورت پیش فرض در حالت فالو هستند یعنی برای همه ی کاربران و ربات های گوگل قابل دسترسی و دنبال کردن می باشند.

لینک نوفالو (NoFollow)

لینک نوفالو یعنی به موتورهای جستجو گوگل اجازه ندهید تا لینک موردنظرتان را دنبال کند و آن را در محاسبه ی رتبه ی سایت شما در نظر بگیرد. اما اجازه ی ایندکس این صفحات را به گوگل می دهید. البته لینک نوفالو از سایت شما به سایت های دیگر در رتبه ی آن ها تاثیری ندارد.

 

چرا لینک های وب سایت خود را NoFollow کنیم؟

مقابله با اسپمرها (Spamer)

اگر صفحات وب سایت شما به سایتی اسپم شده لینک باشد یا در قسمت دیدگاه های سایتتان لینک های اسپم قرار می دهند می توانید با کمک کد نوفالو تاثیر آن ها را در رتبه ی سایت خود ازبین ببرید.

 

مقابله با تکراری شدن محتوا (No Duplicate content)

اگر دو لینک مختلف از صفحه خود به یک صفحه خارجی یا داخلی دارید که داری متن لینک شده(anchor text) متفاوتند توصیه می شود با کد نوفالو یکی از لینک ها را نوفالو کنید.

 

بک لینک (Back link) پولی

جهت تحت تاثیر قرار دادن ربات های گوگل بهتر است که برای تبلیغات در سایت خود از لینک نوفالو استفاده کنید، زیرا گوگل روش های زیادی جهت شناسایی لینک های خریده شده و جریمه سایت دارد، که یکی از این روش ها سیستم گزارش کاربران است. بنابراین از بکار گیری بک لینک های پولی برای افزایش رتبه ی سایتتان چشم پوشی کنید. همچنین در تبلیغات سایتتان از لینک نوفالو استفاده کنید مگراینکه برای بالا بردن رتبه ی سایت خودتان باشد.

 

جلوگیری از افت اعتبار سایت

سایت شما لینک های ورودی خوبی را از سایت های دیگر دریافت می کند اما قسمت زیادی از اعتبار کسب شده به سایت هایی که به آن ها لینک داده اید منتقل می شود.

 

لینک نوفالو چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

وقتی لینک خارجی در صفحات سایت شما به صورت فالو باشد یعنی اعتبار سایت شما با سایتی که به آن لینک فالو داده اید شریک می شود. مثلا اگر از سایت  A به سایت B و  C لینک خارجی دهید یک امتیاز به سایت  Bو یک امتیاز به سایت C منتقل می شود.

حال سوالی که شاید برای شما  مطرح شود این باشد که مشکل این کار چیست؟

مشکل اینجاست  که اگر گوگل سایتی که شما به آن لینک خارجی داده اید را اسپم کند یا لینک های خارجی شما  از تعداد لینک هایی که دریافت کرده اید زیاد تر باشد این لینک ها بر سایت شما  تاثیر منفی می گذارد و رتبه ی سایت شما  با افت رو به رو خواهد شد. همچنین امکان دارد در صورتی که تعداد لینک های خارجی سایت شما زیاد باشد ربات های گوگل به سایتتان شک کنند که یک فروشنده ی بک لینک هستید و سایت شما اسپم خواهد شد. پس جهت اجتناب از این مشکلات توصیه می شود لینک های خارجی سایت خود را نوفالو کنید تا ربات های گوگل آن ها را جدی نگیرند.

راه های نوفالو کردن لینک ها

  • این متا تگ درقسمت هدرنوشته می شود <meta name=”robots” content=”nofollow””>

با نوشتن این کد کلیه ی لینک های موجود در صفحه ی شما اعم از لینک های داخلی و خارجی برای موتورهای جستجوی گوگل به حالت نوفالو در می آیند یعنی به موتور های جستجو اعلام می شود که به هیچ یک از لینک های موجود در صفحه ارزش ندهد. البته این روش توصیه نمی شود زیرا وجود لینک های داخلی یک امتیاز محسوب می شود که با اینکار آن ها هم به حالت نوفالو در می آیند.

 

  • تعریف لینک نوفالو بصورت دستی و اختصاصی برای یک لینک، همانطور که گفتیم کد زیر به این معنا است که لینک مورد نظر هیچ اعتباری ندارد و تنها برای کلیک کاربران می باشد.

<a href=http://www.bookpeople.com rel=”nofollow”> bookpeople </a>

 

  • روش های نوفالو کردن در ورد پرس

 

Ultimate Nofollow

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه، برای لینک های شما یک چک باکس به شکل زیر باز می شود که با تیک زدن گزینه ی Add rel=”nofollow” to link می توانید لینک ها را نوفالو کنید.

لینک نوفالو ( nofollow )

 

 

Follow Nofollow Control

افزونه فوق این امکان را فراهم می سازد تا همه ی لینک های خارجی سایتتان را nofollow کنید و همچنین بطور خاص دامین هایی را مستثنی کنید.

SEO Nofollow External

این افزونه به طور خودکار همه ی لینک های خارجی را نوفالو کرده و باعث می شود لینک در یک پنجره ی جدید (new tab) باز شود .

  • علاوه بر افزونه های وردپرس می توان از طریق اضافه کردن کد به فایل فانکشن (php) قالب خود، نیز لینک های خارجی را نوفالو کرد. با افزودن این کد سیستم بطور خودکار تمام لینک های خارجی را نوفالو می کند این روش جهت بهینه بودن و جلوگیری از کم شدن سرعت سایت پیشنهاد می شود.

 

 

کد لینک نوفالو ( nofollow )

معصومه خوشدل
نویسنده