بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

ساختار محتوای بهینه سایت

12 ارد
1396

 ساختار محتوای بهینه ی سایت چگونه است؟

سوالی که ذهن بیشتر مدیران سایت‌ها رو درگیر خودش کرده این است که چرا رتبه‌ی خوبی درگوگل ندارند و در جست‌وجوها اصلاً نمایش داده نمی‌شوند؟ کاملا واضح است که محتوای تولید شده،  محتوای بهینه برای موتور جست‌وجوگر نبوده و برای گوگل اصلاً جذاب نیست. سوال این است که چه روشهایی را بکار ببریم تا محتوا برای گوگل با ارزش و سایتمان دیده شود؟

آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت به شما کمک میکنه تا راهکارهایی را برای بهتر دیده شدن پیدا کنید، تنها کافیه یکسری فاکتورهای ساده  برای تولید محتوا و بازاریابی محتوا  رعایت شود.

محتوای بهینه

 

چه روشهایی برای تهیه محتوای بهینه وجود دارد؟

ترجمه کردن

 بهتر هست محتوا ترجمه باشه چون باعث میشه منبع معتبرتری داشته باشید و بتونید  در آخر مقاله به اون لینک بدهید و هم اینکه در این روش رقبای کمتری خواهید داشت این گزینه روش عالی برای تهیه محتوای بهینه است.

جمع آوری و ویرایش مطالب

 توجه داشته باشید منظور از جمع آوری کردن مطالب نباید کپی صرف باشه شما به هر دلیلی که از سایت های دیگه کپی کنید گوگل متوجه کار شما می‌شود و آن‌ وقت رتبه ی سایتتون پایین میاد اما اگر مجبورید کپی‌کنید باید از قوانین ویراستاری استفاده کنید و حداقل در هر سطر یک یا چند کلمه را تغییر دهید و در هر پاراگراف  تغییر  را طوری انجام دهید که گوگل متوجه کپی بودن محتوا ی شما نشود.

نوشتن توسط خود شخص یا تایپ کردن از روی کتاب

 در این روش  باز هم نویسنده ی محتوا خود شما هستید و گوگل خیلی برای محتوا ی تولیدشده ارزش قائل است، اما به این نکته توجه کنید که کتابی را که از آن تایپ می‌کنید قبلاً در سایت دیگه ای منتشر نشده باشد و حتماً قبل از انتشار آن در سایتتان از نویسنده کتاب اجازه بگیرید.

سه فیلد اصلی برای تولید محتوای بهینه

  عنوان (Title)

همان‌طور که می دانید عنوان برای  تهیه محتوای بهینه از هر چیزدیگری مهم‌تر است، واصولی دارد که خود می تواند مقاله ای جداگانه شود. عنوان باید جذاب باشد طوری‌که مخاطب با دیدن آن، به سمت سایت شما جذب شود. سعی کنید عنوانتان را خبری تهیه کنید و به صورت فعل نباشد و یا سوالی مطرح کنید تا کاربر را جذب کند.کلمه ی کلیدی  باید در عنوان  حداقل یکبار وجود داشته باشد.

 توضیحات (Discription)

در این قسمت باید تعدادی کلمه کلیدی قرار دهید.شاید فکر کنیدانتخاب کلمه کلیدی کار خیلی ساده ای است، اما سخت در اشتباهید! خیلی از پروژه های سئو به دلیل عدم انتخاب درست در کلمات کلیدی با شکست مواجه شده اند. عبارات کلیدی نباید تکراری باشند، اگر تکراری شودیعنی اینکه یکی از کلمات کلیدی شما سوخته است. توجه کنید این عبارات کلیدی باید دو کلمه و یا در نهایت چهار کلمه ای باشد! اگر شما می‌خواهید از کلمه کلیدی  بهینه سازی استفاده کنید عبارت “بهینه سازی” خالی به درد نمی‌خوره، باید بهینه سازی مربوط به چی باشه ؟ بهینه سازی سایت seo؟ بهینه سازی سوخت؟ و .. پس باید دوکلمه‌ای باشه طوری که فکر‌کنید اگر خود شما در حال جست‌وجو بودید، چه عبارت و یا کلمه ای را سرچ می‌کردید؟

 محتوا (Content)

محتوایی که آماده می کنید، نباید کمتر از سیصد کلمه و یا بیشتر از دوهزار کلمه شود. محتوای طولانی اصلا برای گوگل وکاربرها جذاب نیست. توصیه میشود در صورت طولانی بودن آن را دسته بندی کنید.اگر قسمتی از نوشته ی محتوای خود را به مطلبی می‌خواهید ارجاع دهید که در سایت خود قبلا تولید کرده‌اید، آن مطلب را حتما لینک دهید، چون لینک داخلی بسیار تاثیرگذار است و باعث ماندن کاربر، در سایت شما می‌شود.

گذاشتن تصویر در محتوا یکی از موارد مهم است، چون محتوای بدون تصویر اصلا ارزش خواندن ندارد. برای تصویر متن جایگزین هم قرار دهید. یکی از  فاکتورهای مهم در بهینه سازی تصاویر، بارگذاری آنها با ابعادی هست که در سایت نمایش داده می شود. مشخص شدن طول و عرض تصویر و یکسان شدن آن با چیزی که به کاربر نمایش داده میشود، سرعت صفحات سایت را افزایش می دهد.
اکثر سیستم های مدیریت محتوا تصاویر را در ابعادی مشخص، بازسازی و ذخیره میکنند تا در مکانهای مختلفی از آنها استفاده کنند.اما در بعضی از سیستم ها اینکار توسط HTML   صورت میگیرد که گزینه مناسبی برای بهینه سازی تصویر سایت نیست. شاید بهترین راه آن است که تصاویر را از اول در ابعاد مورد نظر، در سایت ذخیره و بارگذاری کنید.برچسب‌های مناسب برای محتوا به کار ببرید و از به کاربردن برچسب‌ تکراری پرهیز کنید.

چه روشهایی را بکار ببریم تا محتوا برای گوگل باارزش، و سایتمان بهتر دیده شود؟

دسته‌بندی محتوا را انتخاب کنیدتا محتوای بهینه ی منظمی داشته باشید. درانتهای مقاله سعی کنید اطلاعاتی ازکاربر بگیرید. مانندگرفتن ایمیل یا ثبت‌نام در خبرنامه تا کاربرانی که به محتوای سایت شما علاقه‌مند شده‌اند مجدداً به سایت شما رجوع کنند. اگر محتوا،تایپ متن کتاب است قبل از انتشار آن ازنویسنده کتاب اجازه بگیرید.

 

 

 

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *