بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

محتوای سایت در بازاریابی دیجیتال

25 ارد
1396

 محتوای سایت در بازاریابی دیجیتال 

 محتوای سایت بهینه در عصر حاضر یکی از عوامل موفقیت در برندینگ و افزایش سئو است به همین دلیل، بیشتر شرکت ها به این مسئله توجه خاصی دارندو از این رو در طراحی وب سایت خود سعی کرده اند قسمت های ویژه ای برای بلاگ سایتشان قرار دهند.  نکته ی بسیار مهم در نظر گرفتن تولید انواع محتواست،  تولید یک نوع از محتوا بعد از مدتی برای کاربران  سایت کسل کننده خواهد شد و برای همین است که شرکت ها افراد متخصص در حوزه  بازاریابی دیجیتال را استخدام می کنند تا انواع محتوا را برای شبکه های اجتماعی و سایتشان تولید کنند.در این مقاله  قصد داریم انواع محتوای سایت را که هر بازاریابی با آن می تواند کاربران مختلفی را به سمت سایت خودجذب نمایدرا بیان کنیم.

محتوای سایت در بازاریابی دیجیتال

  1- پادکست ها

پادکست یا صدای ضبط شده، یک نوع محتوای صوتی الکترونیکی است که توسط گویندگان و یا افرادی که صدای خوبی دارند با استفاده از نرم افزارها و یا حتی از طریق وسایل ساده مانند ضبط صوت، قابل انجام است. پادکست را  وبلاگ صوتی هم می نامند و جزء جدیدترین تکنولوژی ها برای انتشار صدا در اینترنت و محتوای سایت است.بطور مثال صداهای ضبط شده استادان دانشگاه با گوشی های همراه که در پایان ترم بین دانشجویان رد و بدل می شود یک نوع پادکست است در محتوای سایت کارایی مهم پادکست این است که شما ارتباط نزدیکی با کاربران جهت معرفی صحیح توانمندی ها و مهارت های خود برقرار می کنید واین یک روش ساده است که حس اعتماد و لذت را درآنها ایجاد می کند.

 2- GIF های متحرک

  GIF پسوند سه حرفی و مشخص کننده ی بافت پرونده‌های گرافیکی متحرک یا ثابت و مخفف نام « Graphics Interchange Format » قالب مبادله ی گرافیک است. این قالب گرافیکی امروزه به طور گسترده در فروم ها وچت ها ی دوستانه استفاده می شود اما استفاده از آن ها درمحتوای سایت خیلی رایج نیست بکار بردن گیف های متحرک در صفحات سایت مخصوصا صفحه فرود باعث افزایش جذابیت محتوای سایت شما و در نهایت جذب کاربران می شود. گیف ها امروزه ابزاری برای محتوای سایت هستند.

 

 3-  اینفوگرافیک در محتوای سایت

 همه ی ما گاهی احتیاج داریم موضوعی را برای عده ای در محیط کار، خانواده، تحصیل، و … توضیح دهیم، اما بیشتر مواقع برای ارائه فکرها وایده های خود به آنها با مشکل مواجه می‌شویم و ارائه توضیحات به صورت کلامی برای ایجاد تصورخود در ذهن مخاطب کاربسیاردشواری است که باعث خستگی می‌شود. برای سهولت در ایجاد ارتباط با مخاطب تکنیکی جدید به اسم اینفوگرافیک (Infographic) ابداع‌ شده که مخفف دو کلمه اطلاعات(Information) وگرافیک(Graphic) است. اینفوگرافیک ها درواقع نمایش دیداری از داده‌ها (data)، دانش (information) و اطلاعات  (knowledge) است. هدف از ایجاد اینفوگرافیک ها نمایش تصویری واضح، ساده و قابل‌هضم اطلاعاتیست که ممکن است غیرملموس و یا دارای حجم زیادی باشد. اینفوگراف ها شامل شکل، جدول، متن نقشه و نمودار، هستند که در زمینه‌های مختلفی ازجمله آموزش، ارائه، گزارش نویسی، تبلیغات، فرهنگ سازی، ترویج علم، رزومه نویسی، اطلاع رسانی و… قابل‌استفاده هستند.

اینفوگرافیک در محتوا ی سایت

 

 4- موزیک ویدئو

همانطور که می دانید یک ویدئو قادر است معادل صدها و شاید هزاران کلمه، مفهوم و معنا را به مخاطب انتقال دهد. به عنوان مثال  ما برای توصیف یک منظره به چندین و چند پاراگراف متن نیازمندیم که در نهایت هرگز نمیتواند به درستی آن را بیان کند. برای همین موتورهای جستجو ارزشی ویژه برای استفاده از تصاویر درمقالات و محتوای سایت قائل می شوند و ارزش محتوای سایت شما را دوچندان کرده و شانس کسب رتبه در نتایج گوگل را دارید. موزیک ویدئو، نسبت به سایر محتوای سایت عکسی و متنی، در شبکه های اجتماعی بیشتر اشتراک گزاری می شود و به بهینه سازی و سئو سایت شما کمک زیادی خواهد کرد. فقط به خاطربسپارید که استفاده بیش از حد از تصاویر چند رسانه ای و ویدئو  سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش می دهد.

5- نمایش به صورت اسلاید

 نمایش اسلایدی به این شکل است که نکته یا بخشی از مصاحبه، مراسم و… به صورت اسلاید نشان داده می شود. امروزه محتوایی که نکاتی را مشخص می کنند، از نمایش اسلایدی در صفحه ی خود استفاده می کنند که در آن هر نکته ای بیان می شود.

6-  کمیک/کاریکاتور

کمیک ها و کاریکاتورها انواع  دیگر محتوا هستند که تولیدکنندگان محتوا می توانند برای افزایش جذابیت محتوای سایت خود از آن استفاده کنند. در حقیقت این نوع محتوا بیشتر در شبکه های اجتماعی استفاده می شود. ویژگی مهمی که کمیک و کاریکاتورها دارند این است که به راحتی می توانند صنعت یا نوع کسب وکار را بازگو کنند و همچنین بسته به اتفاقات روز و شرایطی که در جهان می افتاد، برای هرکدام یک کاریکاتور ساخته می شود، بر اساس گزارش ها و تحلیل های تهیه شده ازشبکه های اجتماعی، میزان به اشتراک گذاری این نوع محتوای سایت زیاد است. و اگر اصول آن به خوبی و درستی رعایت شود، می تواند به افزایش رتبه ی وب سایتتان کمک کند.

  7- ویدئوهای زنده

 ویدئوهای آنلاین به عنوان یکی از جدیدترین روش بازاریابی دیجیتال شناخته شده، که در آن کلیپ های ویدئویی بصورت آنلاین در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد. در این روش میزان تاثیر محتوای ویدئویی بر سئو و رتبه سایت، چندین برابر محتواهای نوشتاری و متنی می باشد. به کمک این نوع محتواها می توان خدمات را به شکل تصویری آنلاین از راه دور و در لحظه، برای کاربران خود ارائه داد.

 8- محتوای چالش برانگیز

یکی دیگر از راه های تولید محتوا برای سایت استفاده از موضوعات چالش برانگیز است  که به راحتی می تواند باعث افزایش ترافیک سایت، دریافت لینک و کامنت ها شود. محتوای سایت چالشی برای همه ی افراد حالت جذاب و گیرایی دارد. مزیت محتوای چالشی این است که می تواند باعث درگیر شدن ذهن کاربر و افزایش ارزش برند شما بین رقبایتان شود.برای مثال می شود مناظره بین دو برند یک محصول  را بیان کرد. مناظره ها همیشه یکی از چالش برانگیزترین برنامه ها بین کاربران بوده و افراد از سلایق مختلف در آن شرکت می کنند و کیفیت یک برند را به چالش می کشند.

  9- اطلاع رسانی از رویدادها

این امکان وجود ندارد که بتوان برای هر رویداد یا اتفاقی که در سازمان یا شرکت می افتد، یک سایت جدا طراحی کرد یا یک صفحه بلاگ درمورد آن نوشت. صفحات بلاگ امکان دارد خوانده نشوند. اما نکته مهم تر از آن، نوع نوشتن خبرها و رویدادهاست. نحوه نوشتن آن ها با مقالات آموزشی بسیار متفاوت است و نیاز به تخصصی خاص دارد. بهتر است که از یک تیم تخصصی خبری برای این مساله استفاده شود. اطلاع رسانی از رویدادها در محتوای سایت و بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین انواع خبری محسوب می شود.

 10- اطلاعات و داده ی اورجینال

اطلاعات اورجینال داده هایی است که توسط خود شرکت تولید می شود و در مورد آن تحقیقات بسیاری انجام شده است. استفاده از اطلاعات اورجینال در محتوای سایت می تواند سایت شما را به یک منبع اطلاعاتی مهم در بین کاربران تبدیل می کند برای مثال خبرگزاری های اصلی، از داده های اورجینال و اصلی استفاده می کنند. اطلاعات اورجینال از انواع محتوای سایت است که بیشتر شامل خبرها و اطلاعات به روز در حوزه ی کاری مربوطه است.

 11- الگوهای تصویری محتوای سایت

یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی اینترنتی الگوی تصویری است، که استفاده از آن شدیدا توصیه می شود. در این نوع از محتوای سایت سعی شما بر این است که خود و کسب وکارتان را درفضای اینترنت با کمک از الگوهای تصویری معرفی و شناسایی کنید. الگوهای تصویری جدا از مسائل آموزشی، می توانند برای سرگرمی و فان استفاده شوند و یکی از انواع ابزارهای محتوا می باشند که استفاده ازآن ها بیشتر در شبکه های اجتماعی متداول است.

 12- نوشتن در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی یکی از موثرترین ابزارهای ارتباط و انتقال مفاهیم با مخاطبین محسوب می شود و شما برای حفظ این ارتباط باید بصورت دائم در آنها حضور داشته باشید. به طور مثال شبکه اجتماعی اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس و ویدئو بکار می رود و این امکان را برای کاربران خود بوجود آورده که عکس ها و ویدئو های خود را در دیگر شبکه های اجتماعی نظیر توئیتر، فیس بوک، تامبلر و فلیکر به اشتراک بگذارند و همچنین شبکه اجتماعی لینکداین که هدف آن اتصال دادن حرفه های دنیا به همدیگر به منظور افزایش کارایی و موفقیت است.کاربران با پیوستن به لینکداین می‌توانند به افراد،‌ اطلاعات جدید، مشاغل، اخبار و ‌دیدگاه‌های مختلفی که می‌توانند در ارتقای حرفه‌ی آنها تاثیرگذار باشد،‌ دسترسی پیدا کنند.

آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت از اینکه می تواند بخشی از نیازتان را در زمینه ی تولید و بازاریابی محتوا ی اینترنتی و همچنین ارائه ی تمامی خدمات بازاریابی دیجیتال رفع نماید خشنود است در صورت داشتن هر گونه سوال و راهنمایی در این زمینه لطفا با ما تماس بگیرید. 

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

7 نظر

 1. atefeh | اردیبهشت 25, 1396 at 1:53 ب.ظ

  چه سایتی رو برای ایجاد محتواهای اینفوگرافیکها پیشنهاد می کنید؟

  پاسخ
  • زهره نوروزی
   زهره نوروزی | اردیبهشت 26, 1396 at 2:08 ب.ظ

   سلام..سایت RAW Graphs

   پاسخ
 2. گیلدا | اردیبهشت 25, 1396 at 7:19 ب.ظ

  سلام .خسته نباشید.ممنون از مطالب مفیدی که گذاشتین
  به نظر شما کدام روش تولید محتوا تاثیر گذاری بیشتری روی مخاطب دارد؟

  پاسخ
  • زهره نوروزی
   زهره نوروزی | اردیبهشت 26, 1396 at 1:51 ب.ظ

   سلام..هر کدوم در جای خودش تاثیر زیادی دارد بستگی به موضوع سایت دارد و همچنین کیفیت محتوایی تولید شده.

   پاسخ
 3. طیبه پورخانعلی | اردیبهشت 26, 1396 at 8:52 ق.ظ

  چطور میتوان کیفیت محتوای سایت خود را تشخیص داد؟

  پاسخ
  • زهره نوروزی
   زهره نوروزی | اردیبهشت 26, 1396 at 1:44 ب.ظ

   اصولی که توجه به آنها محتوای ما را تبدیل به یک محتوای باکیفیت می کند

   پاسخ
 4. mahdipour | اردیبهشت 26, 1396 at 12:04 ب.ظ

  پریسا
  سلام، از نکات بسیار خوب و مفیدی که ارائه شد بسیار سپاسگزارم.
  یک پیشنهاد: اگر نویسنده ی مقاله برای تولید محتوا ابتدا یک سوال چالش برانگیز را از مقاله ی خود انتخاب کند تا کاربران برای ارائه ی نظرات بیشتر ترغیب شوند بهتر نیست؟!
  یک سوال: اگر پاسخ به پیشنهاد فوق منفی بود چه روش هایی را برای ایجاد سوالات چالش برانگیز می توانید معرفی کنید؟

  پاسخ

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *