بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

وب برندینگ در بازاریابی دیجیتال چیست؟

02 ارد
1396

وب برندینگ ( Web Branding ) در بازاریابی دیجیتال چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه تبلیغات سنتی به سرعت در حال منسوخ شدن است و همانطور که می دانید تبلیغات اینترنتی به دلیل ارزان بودن، فراگیرشدن و ماندگاری زیاد همزمان با رشد سریع ابزارهای اطلاع رسانی و عمومی جایگاه خاصی را در بین تبلیغات به خود اختصاص داده است. خصوصیاتی از جمله بی وقفه و شبانه روزی بودن آن و همچنین قابلیت تغییردهی به صورت آنلاین، باعث شده این نوع تبلیغات به خصوص مواقعی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات وسیع مواجه هستند کاملاً پُر رنگ‌تر می‌شود.

وب برندینگ - Web Branding

 

 

یکی از مؤلفه های بازاریابی دیجیتال وب برندینگ ( Web Branding )است. داشتن یک برند باعث ایجاد احساس اعتبار برای مخاطبان نسبت به شما می شود. واژه برند یعنی هر اصطلاح، نام،نماد ویا حتی ترکیبی از آنها که موجب شناخت محصول یا خدمات شما می شود و واژه ی برندینگ یعنی رفع نیاز های مشتریان با در نظر گرفتن پتانسیل های شما در زمینه ی کاری که انجام می دهید.

چرا برندیگ مهم است ؟

برای موفق بودن در وب برندینگ، باید نیازها و خواسته های مشتری را به خوبی شناخت و استراتژی برند تجاری خود را در هر زمانی متناسب با آن برنامه ریزی کرد.
برندینگ شما با استفاده از برداشت ها و تجربیات قبلی مشتریان از بازار، ارتباط دارد و در کنار جذب افرادی به سمت شما مشخصاً تعدادی از مشتریان را هم از شما دور خواهد کرد. یک وب برندینگ موفق باید پی در پی در حال تلاش برای جلب بیشتر رضایتمندی مشتریان جدید باشد، این کار تنها فقط درکنار بررسی عملکرد، تحقیقات میدانی درست و رضایتمندی مشتریان و تعیین استراتژی تبلیغاتی مناسب امکان پذیر است. در نتیجه، مدیریت برند، پایه و اساس مناسبی برای بازاریابی دیجیتال و ارتباطات شما بوجود می آورد، که عدم توجه به آنها ممکن است شما را از رقبایتان خود عقب بیاندازد.

تفاوت بهینه سازی سایت با وب برندینگ ( Web Branding ) در چیست ؟

وب برندینگ مفهومی جامع برای گسترش دادن یک برند در دنیای طراحی وب سایت است، که بر پایه ی استفاده از کلیه ی ابزارهای موجود و یا ایجاد ابزار جدید برای انتشار پیام برند است اما سئو ( بهینه سازی ‌سایت seo برای موتورهای جستجوSearch Engine Optimizatio ) به عنوانی یکی از ابزارهای وب برندینگ، به دنبال بهینه سازی وب سایت جهت بالا بردن جایگاه سایت در یک یا چند موتور جستجوی اینترنت در محدوده ی زمانی خاص است.

آیتم های وب برندینگ ( Web Branding )

دراین پروسه آیتم های متعددی از جمله بازاریابی محتوا، بنرهای تبلیغاتی، ایمیل مارکتینگ، تبلیغات کلیکی، سئو، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و وجود کانال های موبایلی مواردی هستند که در وب برندینگ مورد اجرا قرار می گیرند.

 

خصوصیات کلیدی یک برند تجاری اینست که:

 

                                        پیام تجاری برندتان را به خوبی انتقال می دهد.

                                           داشتن یک برند به شما اعتبار خواهد داد.

                                       مورد قبول شما، با توجه به پتانسیل بازار است.

 

دو بعد اصلی وب برندینگ چیست؟

بعد اول ( مدیریت ) : وب برندینگ احتیاج به مدیریتی برای ترسیم جایگاه برند خود در مدت طولانی دارد. این همان چیزی است که مدیریت برند سازمان یا بازاریابی برآن تسلط کافی دارد. زیرا از برنامه‌های بازاریابی سازمان خود مطلع و یا اینکه با مفاهیم بازاریابی آشنا هستند.
بعد دوم ( مهندسی ) : برای تدوین استراتژی تبلیغات نیاز به توانایی‌های اجرایی مانند طراحی دو بعدی و سه‌ بعدی، برنامه‌نویسی، تولید ویدیو … نیاز است تا بتوان دنیای طراحی وب سایت و همچنین وب برندینگ را همان‌طور که گفته شد به عنوان رسانه ی انتقال پیام به کاربردر نظر گرفت.

 سه بخش اصلی وب  برندینگ و بازاریابی شامل موارد زیر است:

تاکتیک های بازاریابی ( Marketing tactics ): در برگرفته ی فرآیندهای تبدیل شدن استراتژی و تبدیل شدن آن به برنامه‌ی کاری است. برنامه های کاری شامل اهداف، جایگاه فعلی شرکت، مسئولیت ها ، فعالیتهای شرکت، زمان شروع و پایان کار و هزینه‌ها می باشد.
به طور کلی یک برنامه ی  هدفمند بازاریابی،  هر آن چه برای جا انداختن محصول جدید خود و پشتیبانی از محصول قدیمی ­تر مورد نیاز است را به دقت مشخص می کند.و برنامه بازاریابی، زمان بندی در فروش و فعالیت های تشویقی و ترویجی، فرآیندهای توزیع محصول، سیاست های قیمت گذاری و.. را در بازارهای هدف خود نشان می دهد. چگونگی ارزیابی عملکرد،تدوین استراتژی تبلیغات وکنترل نتایج برنامه نیز قسمتی از برنامه وب برندینگ است.

استراتژی بازاریابی ( Marketing Strategy ) : روش رسیدن به اهداف برندینگ تحت وب. استراتژی این روش برای دستیابی به هدف مشخصی است و ابزار رسیدن به این هدف در چارچوب زمانی تشریح می شود. البته این روش ها جزئیات کار،که بصورت روزانه پیگیری می شود را شامل نمی شوند. بطور کلی استراتژی های بازاریابی به آمیخته ی بازاریابی ( قیمت،محصول، توزیع وترویج ) مربوط می‌شوند.

اهداف بازاریابی( Marketing Goals ) : بعد از تجزیه و تحلیل وضعیت سازمان، رقبا و شرایط بازار کنونی را می‌توان نسبت به تعیین هدف های بازاریابی مشخص کرد. هدف اصلی برنامه های بازاریابی دیجیتال و برندینگ ایجاد تناسب و تعادل بین محصولات سازمان و بازارهای هدف آن است.اهداف باید قابل تعریف، واقع بینانه، قابل اندازه‌گیری، مورد توافق سهامدارن و دارای زمانبندی یا اصطلاحاً SMART باشد.

بازسازی یک برنداین امکان وجود دارد که  شما برند خود را معرفی کرده باشید، اما از نتایج و دستاوردهای آن راضی نباشید. بازسازی برندینگ و اصلاح آن مرحله ای بسیار حساس و مهم در تاریخ هر تجارتی است و کوچک ترین اشتباه ممکن است باعث شود مشتریان کنونی خود را از دست بدهید. اما در نقطه مقابل وب برندینگ حرفه ای و مشاوره کسب و کار اینترنتی ایران مارکت، شما می توانید تجارت خود  را متحول کرده و مشتریانتان را تا چند برابر افزایش دهید.

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *