بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

چگونه با تولید محتوای گردشگری آژانس مسافرتی خود را جهانی کنیم؟

19 آذر
1396

تولید محتوای گردشگری : شاید شما مدیر یک آژانس مسافرتی با امکانات ویژه و تورهای داخلی و خارجی باشید که قصد دارید در صنعت گردشگری رقابت کرده و حرفی برای مطرح شدن در کشورتان و یا حتی بین گردشگران خارجی داشته باشید …اما چگونه؟؟؟

تولید محتوای گردشگری - صنعت گردشگری


دست از تبلیغات با ارائه خدماتی اضافه که هزینه بالایی را برای توریست و همچنین آژانس مسافرتی برجاخواهد گذاشت بردارید!!!!

هدف اصلی توریست ، گردشی بی خطر همراه با هزینه ی مناسب است. پس سعی کنید انرژی کاری خود را در مسیری درست سوق دهید.

راه حلتان حرف زدن درباره شیوه کارتان و متقاعد کردن مشتریست، ان هم مشتری که شاید کیلومترها و یا فرسنگها دور از شماست!!

مشتری حق دارد که بیشتر بداند از آژانستان، خدماتتان، مناطق گردشگری که کار می کنید و همچنین تورهایی که خواهید گذاشت آن هم در دنیای امروزی که فضای مجازی حرف اول را می زند!!

همه این حرفها رو زدم که بدانید امروزه تبلیغات در فضای مجازی و داشتن وب سایت و یا شبکه های مجازی ( تلگرام، اینستاگرام و…) حرف اول را میزند باید بدانید تولید محتوای مناسب برای آنها بهترین، کارآمدترین و تاثیرگذارترین شیوه برای جذب مشتریست…راه حل شما تولید محتوای گردشگری است!!

و اما منظور از تولید محتوای گردشگری چیست!؟

تولید محتوای گردشگری به عنوان یکی از مهمترین عواملی است که هر صنعت گردشگری باید به آن توجه کند چرا که  تولید محتوا ی مناسب و با کیفیت تأثیر قابل توجهی خواهد داشت برروی درآمدی که شما به دنبالش هستید و روش های زیادی وجود دارد تا با استفاده از آن صنایع گردشگری به انتشار محتوای خود بپردازند از جمله این روش ها می توان به فعالیت در شبکه های اجتماعی اشاره کرد فضای آنلاین این امکان را به وجود خواهد آورد تا صنایع گردشگری بتوانند فعالیت های زیادی مانند انتشار عکس، فیلم، محتوای متنی و … را داشته باشند و از این طریق گردشگران زیادی را به سوی کسب و کار خود جذب کنند همه ی این اتفاقات زمانی می افتد که تولید محتوای گردشگری با استراتژی مناسبی دنبال شود.

بنابراین در این مقاله سعی بر آن است تا پیوندی محکم بین فضای آنلاین و تولید محتوای گردشگری ایجاد کنیم و چگونگی رابطه ی این دو با هم را برای صنایعی که از این طریق به انتشار محتوای خود می پردازند، داشته باشیم.

برای اینکه از همان شروع کار فعالیت های موفقی را در زمینه ی تولید محتوا ی گردشگری داشته باشید پیشنهاد می کنیم موارد زیر را جدی بگیرید:

طراحی وب سایت

اگر می خواهید وب سایتی را طراحی کنید که گردشگران بیشتری را به سمت خود جذب کند، این مرحله را به عنوان یکی از مراحل آغازین کار جدی بگیرید تا کاربران به محض ورود از راحت بودن کار با وب سایت شما لذت ببرند برای مثال می توانید مشتریان خود را از جدیدترین قیمت ها و اطلاعات مفیدو جذابی که در رابطه با  سفر وجود دارد، مطلع کنید.

شناسایی مشتریان هدف

گاهی شما مرحله ی طراحی وب سایت را با کیفیت قابل توجهی طراحی کرده اید و فکر می کنید مشتری بلافاصله با دیدن وب سایت شما جذب می شود در صورتی که تنها با انجام درست طراحی وب سایت نمی توانید مشتریان راضی داشته باشید و تا زمانی که مشتریان هدفتان مشخص نشده اند چطور می توان انتظار داشت مشتریان به سوی وب سایتی جذب شوند که فقط  بر اساس ایده های خودمان طراحی شده است و مشتری در آن هیچ نقشی نداشته است  تولید محتوای گردشگری با تشخیص نیاز مشتری می تواند روند رو به رشدی را برای کسب درآمد به دنبال داشته باشد.

سوالی که می تواند در اینجا وجود داشته باشد این است، که چگونه می توان مشتریان هدف خود را مشخص کرد؟ پاسخ به این سوال را در تحقیق و آنالیز بازار جستجو کنید اگر نمی توانید این کار را به تنهایی انجام دهید پیشنهاد می کنیم با متخصصانی همراه شوید که با تجزیه و تحلیل های دقیق از بازار هدف، نتایج ارزشمندی را برای کسب و کارتان ارائه خواهند داد.

آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت با تجزیه و تحلیل های موشکافانه ی خود شما را برای دستیابی به مشتریان هدف یاری خواهد رساند و به شما کمک می کند تا با انتخاب درست مشتریان خود، تولید محتوا ی گردشگری با کیفیتی را ارائه کنید.

تولید محتوای گردشگری توسط مشتریان

تولید محتوا ی گردشگری همیشه توسط صنایع گردشگری ایجاد نمی شود بلکه گاهی توسط مشتریانی که از قبل از خدمات گردشگری استفاده کرده اند نیز تولید می شود و این یک مزیت است برای صنایع گردشگری که توانسته اند از طریق ارائه ی خدمات با ارزش در مشتریان قبلی خود اعتماد ایجاد کنند و مشتریان نیز کیفیت ارائه شده و تجارب مثبت خود را برای مشتریان دیگری که قصد سفر به این مناطق را دارند به اشتراک می گذارند. با انجام این کار افرادی که قصد سفربه مناطق توریستی را دارند از تجارب مشتریان دیگر استفاده می کنند و با اطمینان از اینکه می توانند با توجه به نظرات مشتریان دیگر مکان خوبی را برای سفر انتخاب کنند، سفر خود را آغاز می کنند.

مشتریان در هنگام تولید محتوا ی گردشگری به کدام بخش ها بیشتر توجه می کنند؟

شاید این یکی از سوالات بسیار مهمی باشد که هر صنعت گردشگری با آن روبرو می شود و در صورت تشخیص نادرست آن باید گفت شکست شاید نزدیک باشد!

طبق تحقیقات صورت گرفته و با توجه به آمارهایی که به دست آمده است 51 درصد گردشگران وقتی قصد سفر به مکان خاصی را دارند ابتدا مطالبی که در رابطه با مکان مورد نظر وجود دارد را بررسی می کنند بنابراین شما به عنوان یک صنعت گردشگری لازم است تا درهنگام تولید محتوای گردشگری خود به این موضوع توجه کنید و هر نوع محتوایی را به عنوان محتوای جذاب انتخاب نکنید.

همچنین 49 درصد از گردشگران نیز وقتی با امکانات متنوعی در وب سایت های مختلف روبرو می شوند سعی می کنند به سراغ مطالبی که در ارتباط با قیمتها وجود دارد، بروند.

برای لحظاتی خود را به جای مشتری بگذارید

مشتری در هنگام تولید محتوای گردشگری حتما سوالاتی از مطالب وب سایت شما خواهد پرسید سعی کنید خود را به جای مشتری بگذارید و به دنبال منابع معتبر جهت پاسخگویی به سوالات مشتری باشید.

از انتشار مطالب تبلیغی خودداری کنید

انتشار مطالب تبلیغی مشتریان بالقوه ای را که قصد دارند در آینده به عنوان مشتریان همیشگی شما باشند را ازشما دور خواهد کرد به عنوان مثال هیچگاه سعی نکنید در مطالب خود از جملاتی مانند ما یکی از بهترین ها در صنعت گردشگری هستیم، استفاده کنید یا اینکه تفاوت را با ما تجربه کنید به کاربردن این جملات نه تنها برای جذب مشتری مناسب نیست حتی امکان دارد حس تنفر را هم در مشتری به وجود آورد این نکته را فراموش نکنید که مشتری به دنبال تعریف و تمجید کسب و کارتان نیست بلکه آنها به دنبال رفع نیاز خود با استفاده از خدماتی هستند که شما ارائه می کنید.

اگر می خواهید خارج از فضای تبلیغاتی تولید محتوای گردشگری مناسبی،جهت کسب درآمد بیشتر تجربه کنید با آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت همراه شوید تا با سرعت بیشتری در صنعت گردشگری خود را جهانی کنید.

 

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

11 نظر

 1. MN84657 | دی 20, 1396 at 6:44 ب.ظ

  خریدن بلیط هواپیما، کاری نیست که دردسر زیادی داشته و یا پیچیده باشد. ما معمولاً به یک آژانس هواپیمایی مانند قصر داریوش کبیر می‌رویم، می‌نشینیم و مشخصات پرواز مورد نظرمان را می‌گوییم و کارمندان قصر داریوش کبیر به ما در پیدا کردن بهترین خرید کمک می کنند.

  مثلا: یک بلیط دوطرفه برای سه نفر به کیش می‌خواهم، سه‌شنبه‌ ی هفته‌ آینده رفت و جمعه برگشت. کارمند فروش بلیط آژانس قصر داریوش چند جا جستجو می‌کند، نتیجه را برای ما می‌خواند و ما از بین پروازهای خطوط مختلف هوایی، هرکدام را که برای مان مناسب‌تر بود انتخاب می‌کنیم.

  این کار کمی طول می‌کشد؛ کارمند آژانس قصر داریوش کبیر شاید چند تماس تلفنی برای پیداکردن بلیط انجام دهد یا پاسخ چند مسافر دیگر را هم در این میان بدهد. اما به هرحال تا کنون با همین روش قدیمی کار را پیش برده‌ایم.

  با توجه به افزایش هر روزه‌ی فروشگاه‌های اینترنتی در کشور، عجیب نیست که بشنویم می‌شود با یک جستجوی ساده، بلیط هواپیمای مورد نظرمان را پیدا کنیم و بخریم.
  مسافران میتونن با استفاده از سایت های رزرو آنلاین، قیمت و مسیر مختلف در ایرلاین های مختلف رو مقایسه کنن و فقط با چند تا کلیک موس، بلیط هواپیما مقصد مورد نظرشون رو رزرو کنن. تنها چیزی که لازم دارین حجم اینترنت ناچیز و اطلاعات کافی از کار با اینترنت هستش.

  پاسخ
 2. behradmehrparvar | دی 20, 1396 at 7:45 ب.ظ

  به عنوان یک گردشگر دوست دارم وقتی به شهرهای مختلف سفر میکنم درباره ان شهر از قبل اطلاعات کافی داشته باشم از قبیل اماکن تاریخی و مذهبی ادرس هتل ها قیمت هتل ها و بازارهای ان شهر و سایر اطلاعاتی که بتواند برای یک گردگشگر این امکان را فراهم کند بدون نگرانی اطلاعات کاملی راجع به ان شهر بدست بیاورد.همچنین اگر امکان سفر با هواپیما به ان شهر فراهم باشد برایم سفر به ان شهر در اولویت قرار میگیرد.البته بعضی از شهرها وجود دارن که فرودگاه ندارند ولی به خاطر جاذبه های فراوان مایل به سفر به انها هستم و میشود از طریق نزدیکترین شهری دارای فرودگاه است به ان شهر سفر کرد.

  پاسخ
 3. پیرزاده | دی 21, 1396 at 7:18 ب.ظ

  قطعا تولید محتوا بسیار با اهمیت است، اما به نظر من مهمترین چیز خدمات ازانس گردشگری است، یعنی مسافر باید در قبال دادن هزینه سفر خدمات قابل قبولی دریافت کند، خدماتی از قبیل کیفیت غذای هتل، تمیز بودن و نوساز بودن هتل، برخورد خوب خدمه و پرسنل هتل، نزذیکی هتل به مکانهای دیدنی و در شهرهای ساحلی به دریا، و نیز بلیط هواپیما چارتر، ازانس گردشگری باید به مسافر اطلاع رسانی درستی درمورد این خدمات داشته باشد و ای کاش ازانس های گردگشگری فرم نظر سنجی ای می داشتند که ببینند ایا مسافر از هتل و خدماتش راضی است، نسبت به هزینه ای که کرده است،بنده تابستان سفری به کیش داشتم اما به هیچ عنوان از هتل و خدمات ارایه شده رضایت نداشتم

  پاسخ
 4. hani.1993 | دی 22, 1396 at 3:58 ب.ظ

  ( هدف اصلی توریست ، گردشی بی خطر همراه با هزینه ی مناسب است. پس سعی کنید انرژی کاری خود را در مسیری درست سوق دهید.

  راه حلتان حرف زدن درباره شیوه کارتان و متقاعد کردن مشتریست، ان هم مشتری که شاید کیلومترها و یا فرسنگها دور از شماست!!

  مشتری حق دارد که بیشتر بداند از آژانستان، خدماتتان، مناطق گردشگری که کار می کنید و همچنین تورهایی که خواهید گذاشت آن هم در دنیای امروزی که فضای مجازی حرف اول را می زند!!

  همه این حرفها رو زدم که بدانید امروزه تبلیغات در فضای مجازی و داشتن وب سایت و یا شبکه های مجازی ( تلگرام، اینستاگرام و…) حرف اول را میزند باید بدانید تولید محتوای مناسب برای آنها بهترین، کارآمدترین و تاثیرگذارترین شیوه برای جذب مشتریست…راه حل شما تولید محتوای گردشگری است!! )

  من نفهمیدم کارتون چیه ؟؟ یعنی برای فروش بلیط هواپیما تبلیغ کنیم ؟؟

  پاسخ
  • زهره نوروزی
   زهره نوروزی | دی 23, 1396 at 1:11 ب.ظ

   دوست عزیز هدف را نباید تبلیغ برای فروش بلیط هواپیما قرار داد، مشتری حق دارد که بیشتر بداند از آژانستان، خدماتتان، مناطق گردشگری که کار می کنید و همچنین تورهایی که خواهید گذاشت آن هم در دنیای امروزی که فضای مجازی حرف اول را می زند!!

   پاسخ
 5. آرمین | دی 23, 1396 at 3:19 ق.ظ

  با سلام و خسته نباشید
  واقعا سایت جالبی دارید و بسیار خوب طراحی شده من لذت بردم از نحوه برخورد و پاسخگوی . امیدوارم موفق باشید و سر بلند در پناه خدا

  و در اخر تشکر از همه شما
  http://www.safarme.com

  پاسخ
 6. hadim97 | دی 24, 1396 at 1:11 ق.ظ

  سلام
  وقتتون بخیر،
  اطلاعات سایتتون بسیار مفید و جالب بود
  با گسترش فضای مجازی ، اطلاع رسانی در مورد همه چیز آسان و در دسترس شده ، به خصوص سفر و مقایسه تور های مختلف و مکان های. همچنین معمولا بهترین نرخ های خرید بلیط هواپیما رو میشه از طریق سایتا به دست آورد، و مثل روش سنتی بدون اطلاعات قبلی عمل نکرد.

  پاسخ
 7. Yalda | دی 26, 1396 at 2:09 ق.ظ

  تاریخچه ی پیدایش بلیط هواپیما همزمان با آغاز فعالیت صنعت هواپیمایی می باشد. استفاده از بلیط های هواپیما زمانی که اولین پروازهای مسافربری در سال 1909 میلادی آغاز به فعالیت کرد مرسوم شد. کاربرد اصلی بلیط هواپیما برای تایید این است که مسافر مجوز سوار شدن در هواپیما را دارد و هزینه ی پرواز را پرداخته است.در سال 1909 مسافران به منظور سفر با هواپیما رزرو بلیط را از طریق تلفن انجام می دادند و بلیط از طریق پست برای آن ها ارسال می شد.

  پاسخ
 8. مهدی | دی 27, 1396 at 3:57 ب.ظ

  بسیار مقاله جالبی بود من خیلی استفاده کردم و به دو ستام پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنند.سفر کردن خیلی خوب و دل انگیزه و از موقع گرفتن بلیط هواپیما تا اخر سفر انسان بسیار هیجان دارد.خیلی مسافرت با هواپیما رو دوست دارم

  پاسخ
 9. مهدی | دی 27, 1396 at 4:02 ب.ظ

  نکات سفر با هواپیما بسیاری از شما سفرهای هوایی زیادی داشته اید و در مورد فرودگاه های مختلف و پرواز اطلاعات خوبی دارید. نکات سفر با هواپیما به چند بخش محدود نمی شود و مثل خیلی از مسائل مختلف در سفر نیاز به تجربه و دانش کافی دارید. شما می دانید که چه کارهایی را نباید در هواپیما انجام دهید و یا پروازهای خوب چه ویژگی هایی دارند. اما همیشه نکات ریزی وجود دارند که اگر قبل اینکه یک بلیط هواپیماپرواز برای سفرتان تهیه کنید، از آن ها آگاه باشید بسیار به نفعتان است.

  پاسخ
 10. مهرداد عبدی | دی 28, 1396 at 11:42 ق.ظ

  سلام، واقعا متنی که من در اینجا در مورد محتوای گردشگری خوندم بسیار خوب بود چون هم سوالات کسی که میخواد در این راه قدم وردارد را اسان میکند هم به خواننده میفهماند که هزینه ی زیاد باعث جذب زیاد مشتری نمیشود بلکه کیفیت و امنیت یک آژانس مسافرتی هست که مشتری را جذب میکند و اینکه رمز موفقیت را خیلی ساده در این مقاله میشه دید چون میخواهد به خواننده بفهماند که راحتی مشتری مهم است و ما باید خودمان را جای مشتری بگذاریم تا نیاز های انها را درک کنیم و مطابق با آن نیاز ها به مردمی که قصد سفر و خرید بلیط هواپیما را دارند خدماتی عالی ارائه بدهیم

  پاسخ

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *