بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

گزینش محتوا برای مبتدیان

03 ارد
1396

گزینش محتوا برای مبتدیان

گزینش محتوا
گزینش محتوا چیست؟

درتعریف گزینش محتوا به عبارت ساده میتوان گفت عمل یافتن محتوا از بین حجم انبوهی بر روی وب سایت و ارائه ی بهترین پست ها بنحوی بامعنی و سازماندهی شده است. این فرایند می تواند شامل یافتن، ویرایش،طبقه بندی وجایگذاری محتوای پیدا شده داخل موضوعات خاص ما و سپس انتشار آن اطلاعات باشد. با توجه به اهمیت این موضوع در کسب و کار، باعث می شود تا هم خودمان از آن بهره مند شویم و هم آن را با فالورهایمان به اشتراک بگذاریم .

به عبارت دیگر، گزینش محتوا خیلی با بازاریابی محتوا تفاوت دارد. گزینش محتوا بمنظور ایجاد محتوای جدید نیست. بلکه یافتن، گردآوری، و به اشتراک گذاری محتوای موجود با مخاطبان آنلاین است. گزینش محتوا یک تکنیک مهم برای هر بخش بازاریابی بمنظور حفظ موفقیت در محیط آنلاین است. نه تنها این، بلکه گزینش محتوا این اجازه را به شما می دهد تا ارزش زیادی  را برای مخاطبان برند خود فراهم کنید، که  این یک امتیاز برای ایجاد روابط پایدار با مخاطبان وفادار شما به حساب می آید.

چه مواقعی باید از گزینش محتوا استفاده کرد ؟

گزینش محتوا می تواند متناسب با بازاریابی شما و به روشهای مختلف بکار برده شود، همه شما باید از آن در استراتژی های بازاریابی خود استفاده کنید. با توجه به استراتژی شما، سه روش گزینش محتوای زیر می تواند کسب و کار شما را توسعه دهد.

      1. پست های گزینش شده هفتگی در وبلاگ

منابع مفید برای پست های وبلاگ هفتگی از هر وب سایتی را جمع آوری کرده، آنها را دسته بندی کرده و به عنوان منابعی برای خوانندگان خود انتشار دهید. برخی آنها را یک فروشگاه یک مرحله ای برای محتوا می نامند، زیرا آنها نیاز خوانندگان شما را برای انجام هر گونه جستجوی گسترده بر روی مرورگرشان برطرف می کنند.
مقالات موجود در آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت را مشاهده نمایید.

هر هفته در وبلاگ Hootsuite یک پست با عنوان “این هفته در اجتماع” انتشار داده می شود که در آن مهمترین خبر در رسانه های اجتماعی و فن آوری ها از هفت روز گذشته  را به اشتراک می گذاریم. این لیست از محتوا توسط تیم وبلاگ ما گزینش شده است، که  آنها در طول هفته محتواها را طبقه بندی می کنند و بهترین و مهم ترین  موضوعات را انتخاب می کنند. در حالی که پست های وبلاگ هفتگی ما در رسانه های اجتماعی متمرکز است، این یک تکنیک است که می تواند تقریبا توسط هر کسب و کار و یا صنعتی بکار گرفته شود.

       2. خبرنامه های ایمیلی هفتگی

با توجه به وجود دومین ابزارهای بازاریابی دیجیتال، خبرنامه هفتگی یک فرصت بزرگ برای مدیران محتوا، به ویژه کسانی که اعضای وبلاگ هستند ایجاد می کند. با وجود شباهت  به پست گزینش شده هفتگی در وبلاگ، این خبرنامه ها در وقت مخاطبان برای پیدا کردن محتوای زیاد بر روی وب سایت صرفه جویی می کنند.بهترین موارد را انتخاب می کنند و آنها را به طور محسوسی سازماندهی  می کنند و به لیست ایمیل خود ارسال می کنند.
این لیست گزینش شده می تواند دربرگیرنده ی ترویج محتوای شما باشد.

برای مثال ،در Hootsuite، هر هفته به اعضای وبلاگ یک ایمیلی شامل بهترین مطالب از وبلاگهایمان را ارسال می کنیم.

       3.به اشتراک گذاری مطالب گزینش شده در شبکه های اجتماعی شما

رسانه های اجتماعی یکی از روش هایی هستند که در آن گزینش محتوا امری برای پایداری روابط مخاطبان شماست .

مطابق قانون یک سوم در شبکه های اجتماعی، می توان محتوا را به صورت خصوصی یا با سایر افراد به اشتراک گذاشت .

قانون یک سوم در شبکه های اجتماعی چیست ؟

  • یک سوم از محتوای اجتماعی شما، کسب و کار و خوانندگان شما را ترویج می دهد، و سودی حاصل می شود.
  • یک سوم از محتوای اجتماعی شما، باید سطح و اشتراک گذاری ایده ها و موضوعات از طریق مدیران در صنعت یا کسب و کار را بالا ببرد.
  • یک سوم از محتوای اجتماعی شما، باید بر اساس روابط شخصی وبرند شخصی شما ایجاد شود.

چرا اشتراک گذاشتن محتوا توسط دیگر کسب و کارها و یا از نظر مدیران مهم است؟
این موضوع به مخاطبانتان نشان می دهد که از کسب وکارها بخوبی با خبرهستید، همکاری می کنید، از رقبا اطلاع دارید و همچنین به اندازه کافی به برند خود اعتماد دارید که آنها را به اشتراک می گذارید. همچنین ارتباط شما با مخاطبان نام های تجاری دیگر یا جوامع آنلاین را دو برابر می کند.

برای اطلاعات بیشتر  راجع به «محتوا»، مقالات سایت آژانس بازاریابی دیجیتال یران مارکت را مطالعه نمایید :

تولید محتوای تجاری چگونه انجام می شود؟

ایجاد محتوای مناسب برای سئو در وب سایت

 

سارا امام دوست
نویسنده

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *