بازاریابی دیجیتال تخصص ماست !

معرفی ابزار گوگل آنالاتیک Google Analytics

26 بهم
1396

ابزار گوگل آنالاتیک Google Analytics

 

گوگل آنالاتیک Google Analytics

آیا از عملکرد استراتژی سئو ی خود در شش ماه اول سال1396راضی هستید؟

همان طور که می دانید بسرعت در حال نزدیک شدن به انتهای سال 96 هستیم و مطمئناً قبل از اتمام سال 1396 می خواهید جوانب منفی و مثبت استراتژی سئو خود را ارزیابی کنید. مطمئنم شما هم مثل ما در آژانس بازاریابی دیجیتال ایران مارکت، قصد دارید عملکرد خود را در سال 1396 بررسی کنید تا متوجه شوید آیا در طول این ماه ها پیشرفتی در کار خود داشته اید یا خیر.

اگر تا حال از برنامه ی استراتژی سئو خود جهت بررسی عملکرد وب سایتتان عقب افتاده اید، اصلا نگران نباشید. خوشبختانه، همیشه در مواقعی که کارها بخوبی پیش نمی رود هم می شود با صرف کمی تلاش و وقت، روند انجام کارتان را با برنامه ریزی ها هماهنگ کنید و اصلاحاتی روی آن انجام دهید.

خوب!! با این حساب، حالا زمان آن رسیده که با استفاده از چندین ابزار برای بازاریابی، روند دیجیتال مارکتینگ و بهینه سازی سایت و سئو ی خود را تا پایان سال 96 ارتقا بخشید.

در این مقاله ما قصد داریم تنها یکی از ابزارهای رایگان بازاریابی و سئو را به شما معرفی کنیم. استفاده از این ابزار علاوه بر اینکه شما را در مسیر درست دیجیتال مارکتینگ قرار خواهد داد، بلکه با ورود به سال آینده، شما در مسیر موفقیت قرار خواهید گرفت.

گوگل آنالاتیک Google Analytics

دلیل استفاده از ابزار گوگل آنالاتیک Google Analytics چیست؟

پاسخ این سوال پیچیده نیست: زیرا شما باید حتما از هر چیزی که در مورد بازدید سایتتان است بخوبی مطلع شوید. با نصب گوگل آنالاتیک شما خواهید توانست داده های موجود را در چندین طبقه بندی متفاوت مورد بررسی قرار دهید و آنها را پیگیری کنید.

گوگل آنالاتیک Google Analytics

 

Real-Time  : بررسی لحظه به لحظه

Audience  : مخاطبان – در این بخش قادر خواهید بود اطلاعاتی که مربوط به بازدیدکنندگان سایت شما هست را مطالعه کنید. اطلاعاتی مثل تعداد کاربران که آنلاین هستند، جنسیت آن ها، مدت زمان ماندنشان در سایت، بانس ریت و …).

Acquisition  : اکتساب – این بخش از ابزار گوگل آنالاتیک Google Analytics به شما خواهد گفت که بازدیدکنندگان وب سایتتان از چه طریق وارد سایت شما شده اند. هم چنین، آمار دقیق ترافیک سایت را در اختیار شما قرار خواهد گذاشت.

Behavior  : رفتار – این بخشی است که به شما نشان خواهد داد بازدیدکنندگان سایتتان در زمان ورود به سایت ، دقیقاً چه صفحاتی را مشاهده کرده و چه کاری انجام می دهند.

Conversions  : نرخ تبدیل – در این بخش قادر خواهید بود نرخ تبدیل کاربر به مشتری و اطلاعات مربوط به آنرا مشاهده کنید.

به عنوان مثال :

در بخش Acquisition  : اکتساب می توانید به تمامی اطلاعات مرتبط با ترافیک سایتتان دست پیدا کنید. پیشنهاد میکنم به ترافیکهای مبتنی بر کانال ها  Channels توجه ای ویژه داشته باشید.

با استفاده از ابزار رایگان گوگل آنالاتیک Google Analytics  برای سئو قادر خواهید بود استراتژی بازاریابی خود را طوری تنظیم کنید که از همه ظرفیتهای کانالهای پر طرفدارتان به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

پس از این که Google Analytics را نصب کردید، می توانید از تمام مزایای آن بهره مند شوید. گوگل آنالاتیک همه کارها را خودش انجام خواهد داد. تنها مدتی به آن زمان دهید تا داده های موجود را جمع آوری کرده، سپس فرآیند بررسی را شروع کنید.

منتظر معرفی ابزارهای دیگر در دیجیتال مارکتینگ باشید..

زهره نوروزی

زهره نوروزی
نویسنده

دیجیتال مارکتینگ دنیای بی نهایت جذابیست که بدون آن کسب و کارهای امروزی دوامی نخواهند داشت و من به عنوان یکی از شیفتگان این حرفه افتخار حضور در این مجموعه را دارم...

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *